PureCycle zakład recyklingu PP w dystrykcie NextGen port Antwerp-Bruges, Belgia
PureCycle wybuduje zakład recyklingu PP w dystrykcie NextGen port Antwerp-Bruges, Belgia. Fot. PureCycle

PureCycle wybuduje zakład recyklingu PP w Europie

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

PureCycle zamierza zbudować w 2024 roku swój pierwszy w Europie zakład recyklingu polipropylenu. Jako lokalizację wybrano NextGen District w porcie Antwerp-Bruges w Belgii

Nowy zakład ma mieć roczną wydajność 59 000 ton metrycznych, z możliwością rozszerzenia działalności w przyszłości, ponieważ na 14-hektarowej działce mogą działać nawet cztery linie przetwórcze o przewidywanej łącznej wydajności około 240 000 ton metrycznych rocznie.

Ogłoszenie naszej pierwszej lokalizacji w Europie oznacza kolejny etap realizacji strategii globalnego rozwoju PureCycle. Cieszymy się, że możemy zaoferować naszą żywicę Ultra-Pure Recycled klientom w Europie, gdzie firmy i polityka wysuwają się na czoło cyrkularnej gospodarki – powiedział Wiebe Schipper, Wiceprezes PureCycle na Europę.

PureCycle prowadzi już negocjacje z potencjalnymi partnerami w zakresie dostaw surowców i zbytu produktów, i spodziewa się rozpocząć działalność komercyjną w swoim nowym, europejskim zakładzie już po zakończeniu budowy pierwszej linii przetwórczej.

Projekt ten stanowi jedną z największych inwestycji ogłoszonych do tej pory w dystrykcie NextGen, na terenie portu Antwerp-Bruges. Obecnie rozważane są różne opcje finansowania budowy, w tym źródła tradycyjne, jak również dotacje dla projektów cyrkularnych, które są dostępne na obszarze UE.

PureCycle rozwija się globalnie i aktywnie skaluje swoje możliwości produkcyjne, uruchamiając właśnie flagowy zakład recyklingu w Ironton, w Ohio, który ma rozpocząć produkcję granulatu w I kwartale 2023 r., drugi zakład w Augusta, w Georgii, który jest jeszcze w początkowej fazie budowy oraz swój pierwszy zakład recyklingu PP w Azji, którego otwarcie jest planowane na 2025 rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *