Robert Szyman PZPTS
Fot. PZPTS

Stanowisko PZPTS wobec nowego terminu targów PLASTPOL

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Komunikat prasowy PZPTS z dn. 02.04.2020:

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych ze zrozumieniem przyjmuje spowodowaną przez rozwój sytuacji epidemicznej na całym świecie decyzję o przesunięciu terminu targów PLASTPOL na 6-9 października 2020.

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych wyraża głęboką nadzieję, że to ważne dla całej branży tworzyw sztucznych w Polsce wydarzenie odbędzie się najszybciej, jak tylko pozwolą na to okoliczności.

Głębokie skutki ekonomiczne, jakie pociągnie za sobą stan epidemii, dotkną zarówno branżę tworzyw sztucznych, jak i może nawet w większym stopniu branżę wystawienniczą i konferencyjną. Organizacja Plastpolu jeszcze na jesieni roku 2020 pozwoli na zaakcentowanie roli, jaką ta impreza pełni w życiu branży przetwórstwa tworzyw i pokaże drogę przezwyciężania trudności, jakie staną przed nami w najbliższym czasie. PLASTPOL pomoże w szybkim odbudowaniu tego, czego teraz najbardziej zabrakło, czyli relacji między ludźmi, między dostawcami i kontrahentami, między partnerami w biznesie.

Tworzywa sztuczne w czasie epidemii pokazały, jak ważką rolę pełnią w ochronie naszego zdrowia i jak niezbędne są one w wielu dziedzinach życia. Powinno się zwłaszcza w obecnej chwili dążyć do zmiany wizerunku tworzyw sztucznych w świadomości społecznej i propagowania ich zastosowań.

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych 25 lat temu, jesienią 1995 roku, na spotkaniu w Kielcach podjął strategiczną decyzję o udzieleniu swojego wsparcia w organizacji pierwszej edycji targów PLASTPOL. Przez wszystkie kolejne lata, lepsze lub gorsze dla branży tworzyw, mogliśmy liczyć na wzajemną pomoc i wsparcie pomiędzy PZPTS i Targami Kielce.

W tym trudnym okresie, jaki mamy dziś, będziemy wspierać wszelkie działania Targów Kielce, zmierzające do podtrzymania, nieprzerwanej, jak dotąd, historii corocznej organizacji targów PLASTPOL.

Postanowiliśmy o przeniesieniu terminu naszej, tradycyjnej już, międzynarodowej konferencji organizowanej wspólnie z naszymi partnerami Fundacją PlasticsEurope Polska na termin 5 października i podtrzymujemy zamiar organizacji jej na terenie Targów Kielce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.