Repsol zakłady produkcyjne Tarragona Hiszpania
Rafineria Repsol w Tarragonie, Hiszpania. Fot. Repsol

Quimidroga Maroc dystrybutorem Repsolu w Maroku

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Quimidroga z Barcelony, otrzymała wyłączność na dystrybucję w Maroku asortymentu mieszanek polipropylenowych firmy Repsol.

Repsol ogłosił swoją decyzję w związku ze zbliżającym się otwarciem w połowie 2023 roku, swojego nowego zakładu produkcyjnego w Maroku.

Marokańska produkcja Reciclex, wysokowydajnych mieszanek PP Repsol, jest skierowana między innymi do zastosowań w sektorach motoryzacyjnym i AGD, które to sektory obecnie silnie rozwijają się w tym kraju.

Według Fernando Arroyo, dyrektora ds. polipropylenu w firmie Repsol, porozumienie jest również dostosowane do strategii Repsol w zakresie cyrkularności.

Sojusz z Quimidroga pozwoli nam zaopatrywać lokalny rynek w związki z naszej gamy Repsol Reciclex, które również będą produkowane w Maroku – stwierdził Fernando Arroyo. – Zapotrzebowanie na komponenty z zawartością materiałów pochodzących z recyklingu silnie wzrasta w sektorach motoryzacyjnym, urządzeń gospodarstwa domowego i mebli ogrodowych.

Wydajna i ekonomicznie konkurencyjna obsługa logistyczna zostanie wprowadzona przez Quimidroga, która planuje inwestycje w sprzęt i obiekty dystrybucyjne w kraju, aby zapewnić wysoką jakość usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *