Radosław Bółkowski Bridgestone prezes PZPO
Fot. mat. prasowe

Radosław Bółkowski prezesem PZPO na rok 2022

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Prezesem zarządu Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego na 2022 rok został Radosław Bółkowski z Bridgestone. Rolę  wiceprezesów obejmą Dariusz Wójcik (Continental) oraz Jacek Pryczek (Goodyear). Do zarządu jako nowy reprezentant Trelleborga dołączył także Krzysztof Święch, zastępując Andrzej Włodarczyka.

Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) zrzesza największych w Polsce i na świecie producentów opon. Członkowie PZPO reprezentują branżę zatrudniającą w naszym kraju ponad 11 tys. pracowników w 6 fabrykach i firmach handlowych. Codziennie z tych fabryk wyjeżdża z napisem „made in Poland” ponad 130 tys. opon do samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, czy maszyn rolniczych i przemysłowych.

Związek prowadzi wiele akcji edukacyjnych i informuje o najlepszych praktykach odnośnie dbania o opony – powiedział Radosław Bółkowski, nowy prezes zarządu Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO). – Z jednej strony wspieramy technicznie i szkoleniowo serwisy – pokazując, jak ważna jest dokładność i ostrożność w pracy z oponami. Z drugiej strony uświadamiamy kierowców, że są one jedynym punktem styku ich aut z drogą. W obu przypadkach działamy na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. Współczesne opony renomowanych producentów to bardzo zaawansowane technologicznie produkty, w których stosuje się innowacyjne rozwiązania i wysokiej jakości komponenty. Choć z pozoru wszystkie są czarne i okrągłe – to różnice są dużo większe niż może się wydawać – nowoczesny skład mieszanki gumowej, zaawansowane polimery, długość drogi hamowania i trzymanie na zakrętach, odporność na poślizgi. Między innymi tym porządne opony różnią się od najtańszych. Warto poświecić więcej uwagi, by dobrze je dopasować do własnego pojazdu i potrzeb.

Radosław Bółkowski jest dyrektorem zarządzającym Bridgestone w regionie Europy Wschodniej. Jest absolwentem Wydziału Technologii Żywności Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, a także Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie na kierowniczych stanowiskach w branży oponiarskiej, z którą jest związany od ponad 20 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.