LANXESS Kruger Ralf
Fot. LANXESS

Ralf Krueger dyrektorem generalnym LANXESS CEE

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Z dniem 1 października 2020 r. nowym dyrektorem generalnym koncernu LANXESS Central Eastern Europe s.r.o. z siedzibą w Bratysławie mianowany został Ralf Krueger (58).

Obecnie kieruje Zarządem ds. Krajów i Przedstawicielstw Grupy (Country & Agency Management), organizując globalne struktury sprzedaży. Na swym nowym stanowisku zastąpi Wolfganga Heuchela (65), który po 39 latach kariery w koncernach LANXESS i Bayer udaje się na zasłużoną emeryturę.

 Europa Środkowa i Wschodnia stanowi dla LANXESS ważny, perspek­tywiczny obszar wzrostu. Pod kierownictwem Wolfganga Heuchela nasza działalność w regionie w ostatnich latach znakomicie się rozwijała. Serdecz­nie dziękuję mu za jego zaangażowanie i wybitne osiągnięcia oraz składam życzenia wszystkiego najlepszego w nowym etapie życia – powie­dział Anno Borkowsky, członek zarządu LANXESS AG. – Ralf Krueger dysponuje bogatym doświadczeniem zdobytym w naszych regionach na całym świecie. Jest doskonale przygotowany, by utrzymywać te wzrostowe trendy w Europie Środkowej i Wschodniej. Życzę mu wszelkich sukcesów i powodzenia!

Ralf Krueger przez blisko 35 lat pracował dla koncernów Bayer i LANXESS. W tym okresie sprawował liczne funkcje kierownicze. Od 2016 roku kieruje w Zarządem ds. Krajów i Przedstawicielstw LANXESS. Jego bezpośrednim przełożonym na nowym stanowisku będzie Anno Borkowsky, członek zarządu koncernu.

Od 2008 roku Grupa zajmująca się produkcją specjalistycznych środków chemicznych zarządza swoją działalnością w Europie Środkowej i Wschod­niej za pośrednictwem LANXESS Central Eastern Europe. Spółka, której główna siedziba mieści się w Bratysławie (Słowacja), posiada również oddziały w Warszawie (Polska), Budapeszcie (Węgry), Wiedniu (Austria) i Belgradzie (Serbia). LANXESS Central Eastern Europe opiekuje się klien­tami w ponad 20 krajach regionu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *