RECOUP zbadał recykling plastikowych zabawek

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Brytyjska organizacja RECOUP zakończyła badanie i opracowała wskazówki dla przetwórców i producentów zabawek.

RECOUP ocenił obecną infrastrukturę dostępną w Wielkiej Brytanii w zakresie zbierania i recyklingu oraz przeanalizował wybrane próbki zabawek aby zbadać możliwości ich przetworzenia.

Analiza obejmowała określenie użytych materiałów oraz ocenę kluczowych wyzwań związanych z możliwością ich recyklingu. W raporcie min. stwierdzono, że wiele zabawek zawiera części elektroniczne, w tym baterie, co sprawia, że nie nadają się one do recyklingu mechanicznego.

Zabawki często są produkowane z wielu rodzajów polimerów, które trudno rozdzielić. Nie wspominając o zagrożeniach związanych z komponentami elektrycznymi i bateriami, które są odpowiedzialne za szkody równe 100 mln funtów rocznie, wywołując pożary w miejscach zarządzania odpadami w Wielkiej Brytanii – powiedział Richard Cham, Starszy Specjalista ds. Projektów Opakowań.

Istnieje bardzo niewiele wytycznych dostępnych dla przemysłu zabawkarskiego, co oznacza, że projektowanie pod kątem możliwości recyklingu jest otwarte na interpretacje i nikt tak naprawdę nie wie, czy zmierza we właściwym kierunku – dodała Kate Bedford, Kierownik Projektu Opakowań.

Raport „Badanie możliwości recyklingu zabawek plastikowych” jest obecnie dostępny tylko dla członków RECOUP. Dla osób niebędących członkami stowarzyszenia przygotowano 30-minutowe webinarium podsumowujące kluczowe ustalenia badania, które odbędzie się online, 18 kwietnia 2023 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *