EuPC Renato Zelcher
Renato Zelcher, przewodniczący Europejskiego Stowarzyszenia Przetwórców Tworzyw Sztucznych. Fot. EuPC

Renato Zelcher ponownie przewodniczącym EuPC

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Renato Zelcher został ponownie wybrany na stanowisko przewodniczącego EuPC na okres 2020-2022.

Z powodu pandemii członkowie EuPC spotkali się online podczas pierwszego wirtualnego zgromadzenia ogólnego.

Renato Zelcher, prezes zarządu Crocco SpA, powiedział po swoim wyborze: – Jestem zaszczycony zaufaniem, którym obdarzył mnie EuPC w 2018 r. i teraz, gdy zostałem ponownie wybrany na prezydenta na drugą kadencję. To potwierdzenie daje mi siłę i spokój do stawienia czoła tym bardzo trudnym chwilom i nadchodzącym poważnym wyzwaniom z odnowionym zapałem i determinacją.

Przewodniczący EuPC odniósł się też do obecnej sytuacji: – Jak wiecie, okres, w którym żyjemy, jest jednym z najtrudniejszych, jaki przeżywa Europa i świat od czasów powojennych. W tym trudnym czasie ponownie stajemy się świadomi niezbędności produktów wytwarzanych przez nasze firmy. Dzięki staraniom wielu naszych członków udało nam się zagwarantować dostępność bezpiecznie pakowanych produktów, sprzętu ochrony osobistej i niezbędnych produktów dla przemysłu medycznego i farmaceutycznego. Po wielu negatywnych kampaniach plastik ponownie staje się materiałem z wyboru, przypominając światu, dlaczego produkowany przez nas materiał jest tak rozpowszechniony i wykorzystywany w milionach różnych zastosowań. W tym miejscu chcemy zacząć, aby ponownie uruchomić nasz sektor i nasze firmy, czyniąc jednocześnie nieustające wysiłki na rzecz kontynuowania drogi do prawdziwej gospodarki o obiegu zamkniętym.

Na drugą kadencję zostali też wybrani inni członkowie kierownictwa EuPC: Claude Clement, prezes i dyrektor generalny na Europę w Plastic Omnium Clean Energy został ponownie wybrany na drugą kadencję EuPC Treasurer oraz trzecią kadencję w charakterze przewodniczącego EuPC Automotive & Transport Division. Przewodniczącą Building & Construction Division ponownie została Myriam Tryjefaczka, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju i spraw publicznych EMEA w Tarkett. Dr Achim Grefenstein, starszy wiceprezes ds. badań i rozwoju w Constantia Flexibles, został wybrany na stanowisko przewodniczącego działu opakowań, zastępując pana Davida Bakera. Ponadto Zgromadzenie Ogólne wybrało Andresa Lantero Moreno, prezesa Grupo Lantero, na nowego członka Komitetu Wykonawczego EuPC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *