Covestro otwiera linię produkcyjną Desmodur 15 w Barcelonie
Covestro otwiera linię produkcyjną Desmodur 15 w Barcelonie. Fot. mat. prasowe

Covestro uruchamia produkcję prepolimerów Desmodur

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Covestro uruchamia produkcję prepolimerów inżynieryjnych Desmodur 15. Zlokalizowana w Barcelonie wytwórnia wychodzi naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na wysokowydajne elastomery do szerszego zakresu wymagających zastosowań.

Materiały oparte na prepolimerach Desmodur 15 (NDI,diizocyjanian naftalenu) łączą bardzo dobre właściwości mechaniczne z wysoką nośnością dynamiczną. Są uważane za jedne z najmocniejszych i najłatwiejszych w obróbce poliuretanów na rynku.

Dzięki tej strategicznej inwestycji, Covestro ma na celu dalsze zwiększenie mocy produkcyjnych i poprawę niezawodności globalnych dostaw produktów opartych na Desmodur 15. Takie podejście jest częścią naszych dążeń do redukcji wpływu na środowisko, przy jednoczesnym zapewnieniu klientom większego dostępu do rozwiązań i produktów specjalistycznych – powiedział Philip Bahke, dyrektor ds. operacyjnych w Covestro Elastomers.

Uruchomieniu nowej linii towarzyszy trwająca ekspansja zdolności produkcyjnych dla NDI w Tajlandii. Za sprawą tych przedsięwzięć firma będzie wspierać rynki zwiększające popyt na elastomery o ultrawysokiej wydajności, przeznaczone do wymagających zadań oraz rosnącej liczby zastosowań technicznych, m.in. w branży transportu materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.