Sabic uprawy rolnictwo pole las
Fot. mat. prasowe

SABIC dostarczy firmie Kraton certyfikowany butadien

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

SABIC ogłosił współpracę z firmą Kraton, światowym producentem specjalistycznych polimerów oraz tworzyw pochodzących z produktów ubocznych przetwarzania drewna sosnowego. Na mocy podpisanej umowy SABIC będzie dostarczał firmie Kraton certyfikowany odnawialny butadien wytwarzany na bazie biologicznej.

Butadien pochodzi z portfolio TRUCIRCLE™ firmy SABIC i ma być przeznaczony do stosowania w certyfikowanych odnawialnych styrenowych kopolimerach blokowych (SBC) firmy Kraton.

Certyfikowany odnawialny butadien firmy SABIC pochodzi z surowców odnawialnych „drugiej generacji”, takich jak olej talowy, produkt uboczny procesu roztwarzania drewna w przemyśle papierniczym. Surowiec ten nie konkuruje bezpośrednio ze źródłami produkcji żywności i pasz dla zwierząt.

Zgodnie z analizą cyklu życia „od kołyski do bramy”, od pozyskiwania surowców po produkcję polimerów, każdy kilogram biopochodnego butadienu firmy SABIC zmniejsza emisję CO2 średnio o 4 kilogramy w porównaniu do analogicznych surowców pierwotnych, opartych na paliwach kopalnych. Ponadto każda tona butadienu zmniejsza nawet o 80 procent wyczerpywanie się kopalin.

Zrównoważony rozwój w SABIC jest osadzony w całej naszej organizacji i idzie w parze z naszym zaangażowaniem w pomaganie naszym klientom i ich klientom w osiąganiu ich własnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju – powiedział Mohammed Al-Zahrani, wiceprezes ds. chemicznych w SABIC. – Opracowywanie bardziej zrównoważonych rozwiązań wymaga partnerstwa w całym łańcuchu wartości. Nasza współpraca z firmą Kraton w zakresie odnawialnego butadienu jako surowca do polimerów firmy Kraton jest kolejnym przykładem współpracy na rzecz naszych wspólnych celów i potwierdza szerokie zainteresowanie przemysłu chemicznego opracowywaniem zrównoważonych rozwiązań na przyszłość. Po wcześniejszych sukcesach SABIC w opracowywaniu certyfikowanego odnawialnego i cyrkularnego etylenu, propylenu i benzenu, z przyjemnością dodajemy do naszego portfolio TRUCIRCLE certyfikowany odnawialny butadien.

Butadien firmy SABIC zostanie wykorzystany w nowo wprowadzonej przez firmę Kraton odnawialnej serii CirKular+™ ReNew z certyfikatem ISCC PLUS. Nowy surowiec rozszerzy istniejący pakiet rozwiązań Kraton zaprojektowanych z myślą o postępie w gospodarce o obiegu zamkniętym. Dzięki do 70% certyfikowanej zawartości odnawialnej, seria ReNew oferuje klientom możliwość zastosowania podejścia opartego na bilansie masy i przyjęcia certyfikatu ISCC PLUS do produkcji produktów odnawialnych. Kraton z powodzeniem wyprodukował uwodornione styrenowe kopolimery blokowe (HSBC) CirKular+ ReNew Series w zakładzie Berre na początku tego roku przy użyciu odnawialnego butadienu firmy SABIC.

Ambicją Kraton jest rozwój biogospodarki i odegranie ważnej roli w rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym – powiedział Holger Jung, starszy wiceprezes Kraton i prezes segmentu polimerów. – Współpraca w ramach łańcucha wartości jest kluczowa w osiąganiu postępu w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym. Kraton jest podekscytowany współpracą z SABIC w zakresie produkcji certyfikowanych kopolimerów blokowych zawierających do 70% certyfikowanych surowców odnawialnych. To ekscytująca innowacja dla naszych klientów, ponieważ może pomóc zmniejszyć ślad węglowy HSBC na bazie paliw kopalnych wytwarzany w naszym zakładzie w Berre nawet o 65 procent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.