Safic-Alcan przejmuje European Additives
Fot. mat. prasowe

Safic-Alcan: przejęcie na rynku dystrybucji dodatków

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Dystrybutor specjalistycznych chemikaliów Safic-Alcan z Francji nabył 100 proc. udziałów w niemieckiej spółce European Additives, obsługującej rynek dodatków do tworzyw sztucznych Europie.

European Additives, firma założona w 2006 w Kolonii, zajmuje się głównie dystrybucją przeciwutleniaczy, stabilizatorów UV, środków zarodkujących i zmniejszających palność oraz powiązanych mieszanek dla przemysłu tworzyw sztucznych. Zgodnie z umową, stanie się częścią biznesu Safic-Alcan działającego w Niemczech.

Niemiecka spółka działa w oparciu o wieloletnie partnerstwo z europejskimi i azjatyckimi dostawcami, którzy spełniają oczekiwania rynku w zakresie jakości produktów i bezpieczeństwa dostaw. Dzięki sieci lokalnych magazynów w Niemczech i Holandii firma jest w stanie zaoferować krótkie terminy realizacji, a na życzenie oferuje również możliwość sprowadzenia produktów specjalnych, których nie obejmuje oferta prezentowana na jej stronie internetowej.

Przejęcie European Additives wzmacnia naszą działalność w Niemczech i zapewnia dalszą możliwość rozwoju w interesujących nas regionach w oparciu o własny model marki – podsumował Yann Lissillour, dyrektor generalny Safic-Alcan Group.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.