Sikora system Centerwave mierzy rury wielkogabarytowe
Fot. mat. prasowe

Sikora: nowy system kontroli rur wielkogabarytowych

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Technologia firmy Sikora ułatwia pomiary wytłaczanych produktów o dużych średnicach.

Niemiecki producent urządzeń pomiarowo-kontrolnych dla branży tworzyw sztucznych wprowadził nowy model do swojej linii Centerwave. Kompaktowy system Centerwave 6000/1200, który mierzy grubość ścian, wewnętrzny profil i średnicę, a także owalność, został zaprojektowany dla spełnienia wymogów produkcji rur o większych rozmiarach. System łatwo integruje się z procesami produkcyjnymi i jest szczególnie odpowiedni dla linii wytłaczających rury o średnicach od 1000 do 1200 mm. Obsługuje funkcję szybkiego centrowania i kontrolę jakości. W przypadku rynku amerykańskiego nowy model jest kompatybilny z rurami maks. 48-calowymi.

Wszystkie modele z serii Centerwave 6000 wykorzystują zasadę pomiaru opartą na technologii fal milimetrowych. Obsługa jest intuicyjna: system uruchamia się jednym przyciskiem, a operator natychmiast otrzymuje ciągłe, precyzyjne wartości pomiarowe bez konieczności ustawiania parametrów produktu lub wykonywania kalibracji. Seria oferuje również automatyczne sterowanie linią ekstruzji z uwzględnieniem odchyleń standardowych. Pozwala to uniknąć nadmiernego zużycia i ułatwia automatyzację w istniejących zakładach.

System wyposażony jest w nadajnik/odbiornik, który obraca się w sposób ciągły. Za każdym obrotem punkt pomiarowy nakłada się, co pozwala na precyzyjne odwzorowanie wewnętrznego konturu rury. Grubość ścianki, średnica i profil wewnętrzny są rejestrowane bez przerw na całym obwodzie i długości. Defekty są natychmiast wykrywane, co umożliwia korektę na wczesnym etapie procesu, zapewnia Sikora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.