LANXESS bezpieczeństwo biologiczne pielęgnacja skóry
Fot. LANXESS

Skuteczne i bezpieczne produkty Flavors & Fragrances?

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Materiał Partnera

Lanxess oferuje skuteczne i bezpieczne produkty konserwujące do kosmetyków i produktów higieny osobistej.

Koncern LANXESS oferuje bogate portfolio środków konserwujących do kosmetyków i produktów higieny osobistej. Obecnie największy nacisk firma kładzie na produkty zrównoważone, które są wytwarzane z surowców pochodzenia naturalnego lub produkty, które umożliwiają producentom zmniejszenie śladu węglowego w całym łańcuchu wartości oraz realizację celów w zakresie ochrony klimatu i efektywności energetycznej.

Jednostka biznesowa Flavors & Fragrances (F&F) oferuje szereg produktów, w tym benzoesan sodu i alkohol benzylowy, również opartych na zrównoważonych surowcach. Są one oceniane zgodnie z koncepcją bilansu masy i mają niższy ślad węglowy. Wszystkie zakłady produkcyjne są obecnie certyfikowane zgodnie ze standardem ISCC PLUS, dzięki czemu składniki LANXESS nadają się do stosowania w produktach końcowych pozycjonowanych jako produkty naturalne.

Aby wspierać producentów kosmetyków w osiąganiu ich własnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, jednostka biznesowa znacznie zmniejszyła emisję CO2 ze swoich zakładów produkcyjnych poprzez wykorzystanie zielonej energii.

Do najważniejszych produktów jednostki biznesowej F&F należą środki konserwujące Kalaguard i Purox oraz aromaty i substancje zapachowe pod markami Kalama i Purolan. Markowe produkty F&F obejmują Purox B, Purox S, Solbrol i Purolan, które są stosowane w różnych kosmetykach i produktach higieny osobistej.

Benzoesan sodu Purox S charakteryzuje się wysoką czystością, słabym zapachem i szerokim spektrum działania w produktach przygotowanych w przyjaznym dla skóry zakresie pH. Nadaje się również do produktów przeznaczonych dla niemowląt i małych dzieci, takich jak chusteczki nawilżane.

Wybór wielofunkcyjnych składników poprawia wrażenia konsumentów, jednocześnie wspierając konserwację produktów kosmetycznych i higieny osobistej. Na przykład, Purolan PD-LO (glikol pentylenowy) ma bardzo słaby zapach i jest wszechstronnym składnikiem synergicznym w kosmetykach i chusteczkach nawilżanych. Kalama 3PP oferuje przyjemny aromat – maskując niepożądane zapachy – jednocześnie zapewniając długi okres trwałości produktu. Purolan IHD zapewnia gładkie rozczesywanie w produktach do włosów i jedwabistość w pielęgnacji skóry.

Czytaj również:  Nowe dyspersje na bazie wody dla wysokiej jakości systemów PU

W kwietniu LANXESS zadeklarował, że do końca 2023 roku w ramach jednostki biznesowej F&F zaoferuje zrównoważone warianty produktów dla całego swojego portfolio aromatów, zapachów, konserwantów i produktów żywienia zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *