Chromatic 3D Materials Smooth-Mode druk 3D
Fot. Chromatic 3D Materials

Smooth-Mode: przełom w druku 3D części gumowych

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Chromatic 3D Materials, dostawca technologii druku 3D, opracował przełomową metodę Smooth-Mode do wydruku 3D, trwałych części gumowych o ultra gładkich powierzchniach w ilościach komercyjnych, bez konieczności obróbki końcowej lub wykańczania powierzchni.

Skuteczne uszczelnianie wymaga precyzyjnie gładkich powierzchni, ale części z druku 3D zawsze miały nierówności. Opracowaliśmy sposób na łatwe i opłacalne drukowanie 3D produktów, które są ultra gładkie, bez dalszych działań. To przełom w druku tych profesjonalnych aplikacji, które muszą być hermetyczne i wodoszczelne – powiedziała dr Cora Leibig, prezes i założycielka Chromatic.

Części drukowane w technologii Smooth-Mode charakteryzują się doskonałą estetyką, i znacznie większą dokładnością wymiarową. Dla przykładu, produkty mogą być drukowane w precyzyjnie jednolitej grubości, w skali submilimetrowej. To pozwala produkować gumowe pęcherze, uszczelki, przepusty i inne produkty elastomerowe, które rozszerzają się i kurczą.

Zespół ekspertów Chromatic ds. wytwarzania addytywnego najpierw precyzyjnie dostroił lepkości i napięcie powierzchniowe posiadanych termoutwardzalnych materiałów poliuretanowych.

Smooth-Mode wykorzystuje chemię, aby stworzyć ultra spoistą i gładką część. Uważamy, że ta technika druku zapewnia najbardziej płynny na świecie druk wzdłuż osi Z, czyli wysokości – wyjaśnił dr Bart Engendahl, dyrektor zarządzający Chromatic w Niemczech.

Producenci przemysłowi mogą skorzystać z trybu Smooth-Mode dzięki platformie materiałów i technologii RX-AM™ firmy Chromatic. RX-AM™. To platforma typu „3 w 1”, obejmuje materiały, oprogramowanie i sprzęt do druku osadzeniowego z wykorzystaniem chemii reaktywnej. RX-AM™, czyli Reactive Extrusion Additive Manufacturing. Wykorzystuje nadające się do druku poliuretany o twardości A w skali Shore’a, w zakresie od 50 do 90, a także gatunki niestandardowe o różnych kolorach, twardościach i specjalnych właściwościach (np. antybakteryjne, odprowadzające ładunki elektrostatyczne, biobójcze itp.).

O Chromatic 3D Materials

Chromatic 3D Materials to firma zajmująca się technologią druku 3D, skupiająca się na bardziej elastycznym, opłacalnym i zrównoważonym wytwarzaniu produktów elastomerowych o wytrzymałości przemysłowej. Jej portfolio obejmuje drukowalne poliuretany i inne termoutwardzalne elastomery do zastosowań w transporcie, przemysłowych uszczelnieniach i uszczelkach, tekstyliach, urządzeniach medycznych i obronnych. Platforma materiałów i technologii RX-AM™ firmy Chromatic opiera się na Reactive Extrusion Additive Manufacturing, czyli rodzaju osadzania druku 3D, który wykorzystuje reakcje chemiczne. Założona w 2016 roku przez CEO dr Cora Leibig, firma Chromatic posiada obecnie zakłady w USA i Niemczech. Firma obsługuje ponad 50 klientów i partnerów rozwojowych na całym świecie. Odwiedź c3dm.com, aby dowiedzieć się więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *