Śnieżka siedziba
Fot. FFiL Śnieżka

Śnieżka otrzymała tytuł podkarpackiej firmy 10-lecia

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Śnieżka SA została nagrodzona tytułem „Firmy 10-lecia” w konkursie „Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej”. Tegoroczna statuetka wieńczy lata sukcesów spółki w plebiscycie zrzeszającym najlepsze i najaktywniejsze gospodarczo firmy województwa.

Ostatnia dekada była dla Śnieżki czasem wyjątkowo prężnego wzrostu zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. W tym okresie grupa kapitałowa zbudowana wokół Śnieżki SA między innymi powiększyła się o węgierską spółkę Poli-Farbe w 2019 roku i radomski Rafil w 2018. Dziesięciolecie przyniosło także znaczny rozwój palety innowacyjnych produktów firmy oferowanych klientom, przede wszystkim wysokiej jakości produktów premium takich marek jak Magnat czy Vidaron.

Obok naszej zagranicznej ekspansji i pozycji wśród 25 największych europejskich producentów farb i lakierów niezmiennie przykładamy wagę do aktywności w regionie – zarówno biznesowej, jak i społecznej. Jesteśmy dumni, że działalność Śnieżki jest dostrzegana i doceniana również w wymiarze lokalnym – powiedziała Aleksandra Małozięć, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Śnieżka SA, która odebrała nagrodę w imieniu spółki.

Śnieżka SA powstała w 1984 roku jako zakład produkcyjny zatrudniający łącznie kilkanaście osób. Obecnie, po 35 latach aktywności, jest wiodącą spółką Grupy Śnieżka zatrudniającej łącznie około 1400 pracowników. W 2003 roku spółka z sukcesem debiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, na której do tej pory pozostaje jedyną firmą z branży. Na rodzimym rynku wyróżnia ją także jedyne własne laboratorium badawcze akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacyjne.

Śnieżka od lat wśród laureatów PNG

Działalność Śnieżki jest od lat wyróżniania przez kapitułę konkursu „Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej”. W 2016 roku spółka uzyskała w formie nagrody specjalnej tytuł „Inwestora 10-lecia”, a rok później, w 2017 roku, uhonorowano ją statuetkami w kategoriach „Innowacyjna Firma” oraz „Produkt”. Rok 2019 przyniósł Śnieżce nagrodę w kategorii dużych firm, z kolei w ubiegłym roku spółka otrzymała statuetkę za rozwój zagraniczny – w kategorii „Ekspansja Międzynarodowa”.

W tegorocznej, XX edycji konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” uczestniczyło 125 firm z Podkarpacia– mikro, małych, średnich i dużych. Kapituła wyłoniła zwycięzców oraz wyróżnionych w kilkunastu kategoriach. Dodatkowo przyznano nagrody specjalne oraz wyróżniono najlepsze produkty i usługi. Oficjalne ogłoszenie nagrodzonych nastąpiło 27 października podczas 3. Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.