Styrenowe modyfikatory tworzyw Ineos Styrolution

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Firma Ineos Styrolution opracowała zbilansowane portfolio dodatków dla producentów mieszanek i przetwórców, którzy chcą poprawić proces przetwarzania i właściwości żywic.

Nowe linie produktów wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu na poprawię właściwości polimerów i procesu ich obróbki. Mniejsze ilości nowych produktów są dostępne za pośrednictwem sfokusowanych i bardzo doświadczonych partnerów dystrybucyjnych. Ineos zawarł w tym zakresie umowy z wyspecjalizowanymi firmami Caldic B.V. i Bjørn Thorsen A/S.

Oferowane modyfikacje wahają się od zwiększonej sztywności po doskonałą długoterminową wydajność z ekspozycją na ciepło, lepszą trwałością i retencją koloru, odpornością na promieniowanie UV, stabilnością wymiarową i udarnością. Niektóre modyfikatory pozwalają również na lepsze przetwarzanie skutkujące np. pracą w niższych temperaturach i mniejszym zużyciem energii.

Modyfikatory na bazie styrenów przeznaczone są do szerokiej gamy tworzyw. Kompatybilność i wydajność różnią się w zależności od żywicy i zostały przetestowane m.in. dla ABS, ASA, PBT, PC, PP, PE, PS, PVC, SAN9, SBC, TPE i TPU. Eksperci z Ineos Styrolution i firm dystrybucyjnych rozpoczęli już współpracę z pierwszymi klientami w celu określenia najlepszych rozwiązań dla konkretnych aplikacji.

W przypadku wielu zastosowań nasze nowe modyfikatory zmienią zasady gry. Przykładowo, jedną z zalet styrenów jest ich niska gęstość, więc dodatkowy koszt rekompensuje nie tylko poprawa wydajności, ale także mniejsza gęstość modyfikatorów w mieszankach – powiedział Eike Jahnke, wicedyrektor działu chemikaliów specjalistycznych dla regionu EMEA w Ineos Styrolution.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *