Sylvie Nicol w zarządzie firmy Henkel

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Sylvie Nicol, pełniąca obecnie funkcję globalnego wiceprezesa ds. zarządzania personelem, została mianowana członkiem zarządu firmy Henkel.

Nominacja ta wejdzie w życie 9 kwietnia 2019 r., po dorocznym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy. Sylvie Nicol będzie odpowiedzialna za obszar zarządzania personelem (HR) oraz usługi z zakresu infrastruktury.

Na stanowisku zastąpi Kathrin Menges, która z powodów osobistych nie będzie zasiadać w zarządzie w następnej kadencji. Kathrin Menges jest związana z firmą Henkel od 1999 r., a od 2011 r. pełni funkcję członka zarządu.  

Chcielibyśmy podziękować Kathrin Menges za wiele lat wspaniałej pracy i zaangażowanie. Dokonała ona strategicznej reorganizacji działu HR i wdrożyła z powodzeniem liczne nowe koncepcje i programy kadrowe. Jako przewodnicząca Rady Zrównoważonego Rozwoju wprowadziła w firmie Henkel wiele usprawnień na rzecz zrównoważonego rozwoju. A w osobie Sylvie Nicol, wykształciła wysoce wykwalifikowaną następczynię — powiedziała dr Simone Bagel-Trah, przewodnicząca Rady Nadzorczej oraz Komitetu Akcjonariuszy Henkla.

Sylvie Nicol. Fot. Henkel

Kathrin Menges dołączyła do firmy Henkel w 1999 r., obejmując kolejne stanowiska w obszarze HR. W 2009 r. została mianowana wiceprezesem ds. HR. W 2011 r. weszła w skład zarządu firmy Henkel, gdzie odpowiadała za obszar zarządzania personelem oraz usługi z zakresu infrastruktury. Kathrin Menges jest również przewodniczącą Rady Zrównoważonego Rozwoju w firmie Henkel. W 2013 r. została członkiem niemieckiej Rady Zrównoważonego Rozwoju.

Jej następczyni, Sylvie Nicol, ma ponad 20-letnie doświadczenie na stanowiskach menedżerskich w Henklu. — Bardzo się cieszymy, że Sylvie Nicol, jako osoba z wieloletnim doświadczeniem w Henklu i sukcesorka z wewnątrz organizacji, dołączy do zarządu w roli wiceprezesa ds. zarządzania personelem. Ma za sobą wybitne osiągnięcia zarówno po stronie biznesu, jak i w dziale HR, doskonale zna firmę, rynki, na których działamy oraz pracowników. Zdobyła cenne doświadczenie, pracując za granicą oraz w centrali firmy w Niemczech — powiedział Hans Van Bylen, prezes zarządu firmy Henkel.

Czytaj również:  Polka wysoko w strukturach międzynarodowych Henkla

W 1996 r., po ukończeniu prestiżowej szkoły biznesowej ESCP Europe, Sylvie Nicol rozpoczęła pracę w dziale marketingu Beauty Care Henkla we Francji. W 2010 r. objęła stanowisko wiceprezesa i dyrektora generalnego Beauty Care Retail we Francji. W 2013 r. przeniosła się do centrali firmy w Düsseldorfie, gdzie odpowiadała za obszar HR działu Beauty Care. Po roku objęła stanowisko wiceprezesa oraz dyrektora Beauty Care Retail w Europie, jak również globalnego dyrektora sprzedaży Beauty Care. Od początku 2018 r. zajmuje stanowisko globalnego wiceprezesa ds. zarządzania personelem, odpowiadając za obszary strategiczne oraz zarządzanie personelem w regionach.

Sylvie Nicol urodziła się we Francji. Jest mężatką, ma trzech synów i mieszka z rodziną w Düsseldorfie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *