Synthos instalacje noc
Fot. Synthos

Synthos: certyfikat ISCC+ za zrównoważony kauczuk

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Synthos otrzymał certyfikat ISCC Plus. Dokument potwierdza, że firma dostarcza swoim klientom rozwiązania o wysokiej wydajności, jednocześnie zmniejszając negatywny wpływ na środowisko naturalne.

ISCC Plus jest częścią zatwierdzonego przez UE międzynarodowego systemu certyfikacji. Umożliwia firmom w całym łańcuchu dostaw dobrowolne wykazanie, że ich produkty spełniają wymagania zrównoważonego rozwoju w obszarze identyfikowalności i bilansu masy.

Certyfikat otrzymały dwie grupy produktów wytwarzanych przez Synthos Kralupy: butadien (BD) i kauczuk butadienowy (BR). Oprócz certyfikacji zakładów przetwórczych i produkcyjnych w Kralupach nad Wełtawą w Czechach, Synthos Kralupy otrzymał również certyfikat ISCC za globalną działalność handlową w obszarze BD.

W Synthos wierzymy, że dostępność kauczuku syntetycznego wytwarzanego w sposób zrównoważony z biobutadienu lub innych surowców w obiegu zamkniętym będzie istotnym czynnikiem pozwalającym branży przemysłowej sprostać wymogom nowoczesnej mobilności. Dzisiejsza decyzja jest kolejnym przykładem zaangażowania Synthos we wprowadzanie niezbędnych zmian w przemyśle – powiedział Matteo Marchisio, Dyrektor Jednostki Biznesowej Kauczuku Syntetycznego w Synthos. – Certyfikat bilansu masy ISCC Plus to kolejny ważny krok na drodze wzmacniania zrównoważonego rozwoju w naszej branży. Jako firma jesteśmy szczególnie dumni z otrzymania certyfikatu zaledwie kilka tygodni po ogłoszeniu, że Synthos i Lummus Technology rozpoczną kolejną fazę rozwoju i wprowadzania na rynek biobutadienu na bazie bioetanolu.

W grudniu 2021 firma Synthos ogłosiła swoją strategię zrównoważonego rozwoju do roku 2030, w której deklaruje działania na rzecz zapobiegania zmianom klimatycznym. Certyfikat ISCC Plus potwierdza realizację tej strategii. Planowane jest rozszerzenie procesu certyfikacji ISCC Plus na kolejne zakłady Synthos jeszcze w tym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.