Synthos gotowy do wdrożenia produkcji biobutadienu

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Po pomyślnym zakończeniu studium wykonalności w 2021 r., firmy Synthos, Lummus Technology i Green Circle ogłosiły, że są gotowe do wdrożenia technologii produkcji biobutadienu i rozpoczęcia kolejnego etapu jakim jest projekt bazowy.

Biorąc pod uwagę zarówno zaufanie do nowej technologii jak i ogromne zapotrzebowanie na materiały odnawialne na rynku, firma Synthos zobowiązała się do budowy zakładu o zdolności produkcyjnej 40 000 ton metrycznych biobutadienu rocznie – czyli dwa razy tyle, ile początkowo planowano. Poza rozszerzeniem zdolności produkcyjnej zakładu, firma Synthos potwierdziła także, że pozyska od firmy Lummus licencję na technologię BASF do ekstrakcji butadienu i wykorzysta potencjał digitalowy Lummus dla zapewnienia wydajności i niezawodności operacyjnej projektowanej instalacji.

Synthos czyni ogromne postępy w tworzeniu i oferowaniu szerokiego portfolio kauczuków syntetycznych ze znacznie ograniczonym śladem węglowym. Wejście w kolejną fazę współpracy z firmą Lummus to następny krok w realizacji naszego zobowiązania, którego celem jest wspieranie naszych klientów w osiąganiu coraz lepszych wyników oraz realizacji celów zrównoważonego rozwoju – powiedział Matteo Marchisio, Dyrektor Jednostki Biznesowej Synthos Rubbers w firmie Synthos. – Wierzymy, że pozyskanie kauczuku syntetycznego w sposób zrównoważony, z biobutadienu, odegra ważną rolę w zdolności przemysłu do sprostania potrzebom współczesnej mobilności. Jesteśmy dumni z faktu, że wspólnie z Lummus Technology możemy przecierać nowe szlaki.

Odkąd firma Lummus nawiązała współpracę z Synthos w ubiegłym roku stało się jasne, że technologia ta ma szansę stać się nowym standardem w naszym sektorze ze względu na odnawialne źródła, wydajność produkcji i niski ślad węglowy – powiedział Leon de Bruyn, Prezes i Dyrektor Generalny Lummus Technology. – Przemysł petrochemiczny szybko dostosowuje się do ambitnych wymogów celów zrównoważonego rozwoju, a firma Lummus stoi na czele tej transformacji na wielu frontach. Współpraca z Synthos w zakresie komercjalizacji technologii biobutadienu, w celu stworzenia bardziej zrównoważonych produktów z kauczuku, to jedno z kilku rozwiązań w zakresie zrównoważonego procesu, które niosą ze sobą wiele korzyści.

Synthos to światowy lider w produkcji kauczuku syntetycznego i technicznych wyrobów gumowych. Aktywnie angażuje się w dostarczanie klientom wysokowydajnych materiałów z niższym śladem węglowym. Firma Synthos, która jest innowatorem w zakresie produkcji kauczuków syntetycznych, ściśle współpracuje z producentami opon na całym świecie w celu opracowania rozwiązań ograniczających wpływ na środowisko m.in. materiałów do produkcji bieżników z niższym oporem toczenia, które zwiększają wydajność energetyczną i wydłużają żywotność produktów.

W 2021 r. firmy Synthos i Green Circle ogłosiły, że rozpoczynają współpracę w zakresie rozwoju i komercjalizacji biobutadienu pozyskanego z bioetanolu w celu wyprodukowania udoskonalonego, bardziej zrównoważonego kauczuku syntetycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.