Pirelli 2021 Supplier Award
Fot. Pirelli

Synthos wśród najlepszych dostawców Pirelli w 2021 r

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Synthos otrzymał prestiżową nagrodę “2021 Supplier Award” przyznawaną przez Pirelli tym firmom ze swojego łańcucha dostaw, które czynią go bardziej zrównoważonym, innowacyjnym i zachowującym najwyższą możliwą jakość.

Grupa Pirelli prowadzi swój ranking najlepszych dostawców regularnie od 2011 roku. Co roku koncern oponiarski wybiera dziewięć najlepszych firm spośród ponad 14 tysięcy dostawców z całego świata. Głównym kryterium konkursu „2021 Supplier Awards” była troska o środowisko realizowana przez jeszcze bardziej zrównoważony łańcuch dostaw – z niższą emisją CO2, wysoką jakością rozwiązań, innowacyjnością, szybkością i globalnym zasięgiem danej firmy. Synthos ponownie znalazł się w tym nielicznym i jakże prestiżowym gronie firm, uznanych przez Pirelli za wiarygodnego partnera biznesowego wyznającego wspólne wartości. Polska spółka została nagrodzona w kategorii „Performance” (Wydajność”).

Pirelli pomaga wyznaczać standardy zrównoważonego łańcucha dostaw w całej branży oponiarskiej. Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że zostaliśmy wyróżnieni nagrodą „2021 Supplier Awards” – powiedział Matteo Marchisio, Dyrektor Jednostki Biznesowej Synthos Rubbers. – W Synthos wierzymy, że współpraca jest niezwykle ważnym elementem w procesie podążania w zielonym kierunku. Nasza firma uczestniczy w wielu projektach wspierających branżę oponiarską w osiąganiu ambitnego celu, jakim jest zrównoważony rozwój – w co najmniej 80% – do 2045 r. Dzięki naszemu, niedawno poszerzonemu, portfolio zaawansowanych kauczuków syntetycznych, ale także dzięki konkretnemu planowi rozwoju technologicznego naszych rozwiązań, jesteśmy w stanie wspierać globalną branżę oponiarską w realizacji tych jakże ambitnych celów. Z całą pewnością przyczynią się do tego nasze zrównoważone rozwiązania, które będziemy dostarczać na rynek w 2022 roku i w latach kolejnych.

Synthos przywiązuje ogromną wagę do aspektów środowiskowych swojej działalności. Spółka przyjęła Strategię Zrównoważonego Rozwoju do 2030 roku, której celem jest m.in. zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 28% i całkowite wyeliminowanie węgla do 2028 roku, osiągnięcie zeroemisyjności do 2050 roku oraz produkcja 100% produktów o zrównoważonym charakterze do 2030 roku.

Czytaj również:  Matteo Marchisio w zarządzie Tyre Recycling Solutions

Firma planuje również zwiększenie udziału surowców odnawialnych w swojej bazie surowcowej oraz zmniejszenie zużycia energii i mediów do 2030 roku. Aby osiągnąć te cele, Synthos koncentruje się na inwestycjach w nisko- i zero-emisyjne źródła energii oraz opracowywaniu innowacyjnych produktów w celu zmniejszenia swojego śladu węglowego w budownictwie, transporcie i rolnictwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *