sensXPERT Netzsch Process Intelligence
Fot. Netzsch Process Intelligence

System sensXPERT zwiększy wydajność przetwarzania

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Technologia sensXPERT rejestruje drobne odchylenia od zadanych parametrów, aby symulować, przewidywać i analizować zachowanie materiału polimerowego na poszczególnych maszynach.

Nowy, inteligentny system kontroli procesu łączy w czasie rzeczywistym dane dotyczące formy z oprogramowaniem do uczenia maszynowego, pozwalając na zwiększenie wydajności obróbki tworzywa nawet o 30 proc. Technologia opracowana przez Netzsch Process Intelligence z Niemiec analizuje zachowanie materiału za pomocą umieszczonych w formie czujników, które umożliwiają dynamiczną, adaptacyjną produkcję poprzez reagowanie na odchylenia materiałowe. Klienci mogą połączyć nowy system z istniejącymi rozwiązaniami z zakresu produkcji i sterowania za pomocą standardowych interfejsów lub wdrożyć go jako usługę opartą na chmurze.

Centralnym elementem sensXPERT jest urządzenie Edge, które ocenia sprzęt i oprogramowanie w celu tworzenia modeli wychwytujących najmniejsze odchylenia w ustawieniach dotyczących materiału i procesu. Powstałe algorytmy symulują, przewidują i analizują zachowanie materiałów na poszczególnych maszynach. Kluczowe parametry, takie jak temperatura zeszklenia, ciśnienie i wymagania dotyczące utwardzania „szkolą” wspomniane modele, stale je udoskonalając.

Technologia odniosła już sukces w produkcji kompozytowych kół samochodowych i elementów skrzydeł samolotu, informuje Netzsch.

Przedsiębiorcy zainteresowani koncepcją Przemysłu 4.0 chcą mieć w czasie rzeczywistym dostęp do informacji o tym, co dzieje się w ich procesach produkcyjnych. Nasze unikalne podejście uwalnia potencjał produktywności opartej w pełni na pozyskanych danych, zapewniając naszym klientom z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych natychmiastowe korzyści w zakresie jakości i wydajności – powiedziała Cornelia Beyer, dyrektor zarządzająca i dyrektor generalny sensXPERT.

SensXPERT działa z szeroką gamą materiałów, w tym termoutwardzalnych, termoplastycznych i elastomerów, a także z metodami formowania wtryskowego, kompresyjnego i transferowego, termoformowaniem, infuzją próżniową i utwardzaniem w autoklawie. Aplikacja internetowa umożliwia użytkownikom zdalny dostęp do systemu. Nowa technologia będzie prezentowana na stoisku Netzsch Process Intelligence podczas targów K 2022 w Düsseldorfie (19– 26 października).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *