Rolbatch szkolenia
Fot. Rolbatch

Ostatnie dni do szkolenia dla branży recyklingu i tworzyw

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Rolbatch Academy – profesjonalne szkolenia dla branży recyklingu i tworzyw sztucznych

Materiał Partnera

Rolbatch szkolenia załoga

Dopiero rozpoczynasz lub dłużej prowadzisz działalność w nowoczesnej branży recyklingu i tworzyw sztucznych? Wiesz, że potrzebujesz najnowszej, specjalistycznej wiedzy?

Firma Rolbatch w ramach Rolbatch Academy proponuje cykl specjalistycznych szkoleń, które zostały przeznaczone dla osób na co dzień pracujących w branży recyklingu i tworzyw sztucznych. Zostały już ostatnie miejsca na szkolenia – Politechnika Warszawska 17-21.02.2020

Rolbatch to uznany dostawca maszyn do recyklingu i wytłaczania tworzyw sztucznych, a jego pracownicy posiadają niezbędną wiedzę i długoletnie doświadczenie niezbędne do prowadzenia szkoleń poświęconych tematyce badania właściwości i przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz recyklingu.

Aktualnie na świecie zaczęto dostrzegać konieczność prowadzenia gospodarki bezodpadowej. Circular Economy to już nie tylko popularny slogan, ale po prostu konieczność. Zaczęliśmy zdawać sobie sprawę z faktu, że nie możemy jedynie wytwarzać odpadów w ogromnych ilościach. Niezbędne jest ich zbieranie, właściwa segregacja i odpowiednie ponowne wykorzystanie.

W terminie 17-21 Lutego 2020 r. na Politechnice Warszawskiej odbędzie się cykl 5 szkoleń prowadzonych przez Rolbatch. Ich tematyka to recykling, badanie właściwości oraz wytłaczanie tworzyw sztucznych. Zajęcia poprowadzą cenieni profesorowie uczelni technicznych oraz technologowie i specjaliści posiadający obszerną wiedzę i długoletnie doświadczenie w branży. W czasie trwania szkoleń nie tylko podzielą się posiadaną wiedzą, ale również zaproszą uczestników do aktywnej dyskusji.

Rolbatch proponuje uczestnikom zajęć nie tylko szkolenia teoretyczne prowadzone na Sali wykładowej, ale również interesujące szkolenia praktyczne odbywające się przy maszynach. Organizuje szkolenia dedykowane, które odbywają się w firmie klienta. Specjaliści Rolbatch doradzą przy rozwiązywaniu konkretnych problemów przetwórczych i powiedzą, jak usprawnić cały proces związany z przetwórstwem tworzyw sztucznych.

Ogromnym powodzeniem wśród uczestników szkoleń cieszą się zwykle case studies z przedstawionymi rozwiązaniami technologicznymi i technicznymi dotyczącymi przetwórstwa tworzyw sztucznych i recyklingu.

Rolbatch proponuje zajęcia w formie szkoleń otwartych i zamkniętych, które przeznaczone są dla pracowników konkretnych firm działających w branży. W tym przypadku program szkoleń jest ściśle dostosowany do indywidualnych potrzeb. Na szkoleniu zamkniętym minimalna liczba uczestników to 5. Jeśli grupa osób biorących udział w zajęciach jest duża, Rolbatch przygotuje również takie rozwiązanie.

W ofercie akademii Rolbatch znajdują się niezbędne w każdej firmie szkolenia z kompetencji miękkich. Specjaliści pracujący w dużych korporacjach doskonale zdają sobie sprawę, jak niezbędne do efektywnej pracy jest właściwe radzenie sobie ze stresem i współczesnym życiem w ciągłym biegu. Szkolenia Rolbatch obejmują ponadto zagadnienia:

 • Jak pracować z kalendarzem i ustanowić priorytety w pracy,
 • Jak budować zespół i odpowiednio nim kierować,
 • Jak mówić, aby inni nas słuchali,
 • Jak efektywnie rekrutować do pracy
 • Jak radzić sobie ze stresem
 • Profesjonalna obsługa Klienta

Szkolenia mogą również obejmować umiejętności menadżerskie i skutecznej sprzedaży. Tematyka szkoleń dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb każdej firmy. Istnieje również możliwość zaproponowania własnych tematów.

Rolbatch Academy poza doświadczonymi i wykwalifikowanymi wykładowcami zapewnia nowoczesne sposoby prowadzenia szkoleń:

 • Szkolenia praktyczne – przeprowadzane przy maszynie
 • Case study – analizy konkretnych przypadków
 • Webinary
 • Interaktywne wykłady
 • Warsztaty

Przy prowadzeniu szkoleń Rolbatch zawsze stara się odpowiadać na aktualne potrzeby branży oraz dopasowywać zajęcia do poziomu wiedzy i indywidualnych oczekiwań uczestników. Programy szkoleniowe zostały oparte na szerokiej wiedzy i długoletnim doświadczeniu ekspertów i specjalistów pracujących również w działalności szkoleniowej.

Rolbatch Academy swoje szkolenia dedykuje:

 • Studentom
 • Szkołom i uczelniom
 • Grupom zawodowym
 • Firmom
 • Pracownikom gmin
 • Stowarzyszeniom i klastrom

Oraz osobom indywidualnym chcącym zdobyć lub pogłębić swoją wiedzę.

Atrakcyjne szkolenia prowadzone w Rolbatch Academy dają:

 • Interesujące zajęcia teoretyczne i praktyczne z ekspertami w branży,
 • Najnowszą wiedzę opartą o doświadczenia specjalistów
 • Certyfikat ukończenia kursów i dyplomy

Rolbatch zapewnia uczestnikom zajęć konkurencyjne ceny. Gwarantuje również, że wykładający na szkoleniach eksperci to praktycy, którzy na co dzień zajmują się aktywnym rozwojem nowoczesnych technologii w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Specjaliści Rolbatch zdają sobie sprawę, że branża recyklingu wciąż rozwija się w błyskawicznym tempie. Nawet osobom pracującym w branży trudno jest nadążyć ze zdobywaniem aktualnych informacji o najnowszych trendach i technologiach. Sprawia to, że szkolenia to także atrakcyjna oferta dla dyrektorów produkcji, technologów, członków zarządów, właścicieli firm oraz profesorów uczelni wyższych.

Udział w szkoleniach Rolbatch to niepowtarzalna okazja do podzielenia się doświadczeniami, spotkania znanych specjalistów w branży i nawiązania korzystnej współpracy biznesowej z innymi przedsiębiorstwami.

Szkolenia dedykowane – badamy indywidualne potrzeby i przedstawiamy ofertę szkoleniową

Tematyka każdego szkolenia i jego zakres merytoryczny zawsze ustalany jest w oparciu o indywidualne potrzeby każdej firmy oraz problemy, z jakimi aktualnie się boryka. Specjaliści Rolbatch Academy ustalają je podczas rozmowy telefonicznej lub korespondencji. Program szkoleń i ćwiczenia są indywidualnie projektowane przez profesorów uczelni technicznych i technologów. W tym celu dokonują dokładnej analizy działalności Twojej firmy i wymagań zewnętrznych.

Szkolenia mogą być procesem rozłożonym w czasie. Inną formą są zajęcia trwające od jednego do kilku dni. W tym czasie specjaliści Rolbatch realizują określone w programie szkolenia zagadnienia, a także organizują interesujące ćwiczenia praktyczne i warsztaty. Każdemu zostaje zapewniony dostęp do materiałów szkoleniowych.

Ukończone szkolenie nie oznacza końca współpracy z Rolbatch Academy. Aby wiedza zespołu na temat wdrożonych rozwiązań była aktualna i przydawała się w praktyce, specjaliści Rolbatch organizują sesje konsultacyjne. Podczas ich trwania omawiają podjęte działania i chętnie odpowiadają na dodatkowe pytania.

Nowoczesne szkolenia Rolbatch na miarę potrzeb Twojej firmy

Rolbatch Academy zapewnia możliwość opracowania indywidualnego programu szkolenia dla pracowników Twojej firmy. Jeśli zależy Ci na poszerzeniu wiedzy Twoich pracowników z konkretnej dziedziny lub oferta szkoleniowa nie zawiera zajęć, które spełniają potrzeby Twojej firmy – dla ekspertów z Rolbatch to nic trudnego. Mogą oni również opracować nowoczesne szkolenia online dla pracowników Twojej firmy. Przy każdym z tych rozwiązań indywidualnie ustalana jest tematyka i zakres merytoryczny szkoleń. Czas przygotowania wynosi od 2 do 4 tygodni.

Atrakcyjne szkolenia językowe branżowe

Rolbatch Academy planuje również kursy językowe online – szczególnie dedykowane dla słownictwa stosowanego w branży tworzyw sztucznych i recyklingu.

Vouchery szkoleniowe

W ofercie Rolbatch Academy znajdują się również vouchery na szkolenia. Można je wykorzystać na zajęcia zarówno jednodniowe, jak i wielodniowe w ciągu 6 miesięcy od momentu zakupu vouchera. Może to być świetny prezent dla znajomego lub pracownika.

Innowacyjna strefa studenta

Rolbatch Academy aktywnie współpracuje z uczelniami wyższymi i innymi instytucjami, dla których istotne jest efektywne szkolenie osób kładących w swojej pracy duży nacisk na ciągły rozwój i korzystanie z innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Głównym celem akademii Rolbatch jest przekazywanie wiedzy teoretycznej, dzielenie się praktycznymi doświadczeniami oraz przekazywanie umiejętności wymaganych przez pracodawców. Program ten przeznaczony jest dla pracowników uczelni, osób mających status studenta, a także absolwentów szkół wyższych do 24 miesięcy od momentu zakończenia nauki. Szkolenia mają charakter zajęć realizowanych w trybie weekendowym i trwają 1 lub 2 dni. Dla uczniów i studentów akademia Rolbatch przygotowała atrakcyjne zniżki i preferencyjne warunki współpracy.

Certyfikaty i dyplomy Rolbatch Academy

Akademia Rolbatch wszystkim osobom biorącym udział w kursach i szkoleniach wystawia certyfikaty uczestnictwa, które dotyczą każdych z przeprowadzonych zajęć z osobna. Osoby, które po zakończeniu szkolenia lub kursu dobrowolnie udzielą prawidłowych odpowiedzi na 10-15 pytań otrzymają dyplomy potwierdzające znajomość zagadnienia objętego kursem lub szkoleniem.

Ruszyła przedsprzedaż Książek „Wielka Księga Tworzyw Sztucznych” Tom I i II

 • Tom I – Zagadnienia Podstawowe Polimery
 • Tom II – Gospodarka Cyrkularna – Recykling butelek PET

Dla tych z Państwa, którzy chcieliby pogłębić wiedzę polecamy również pozycje książkowe. Szkolenia są jednak zupełnie odrębnie przygotowywane, przez technologów i profesorów uczelni, tak więc nie są tym samym co omawiane jest w poniższych książkach.

Czytaj więcej: www.mojetworzywa.com/wielka-ksiega-tworzyw-sztucznych/

Tom I – Wielka Księga Tworzyw Sztucznych  – Zagadnienia Podstawowe Polimery (w przedsprzedaży). Autor Dr Magdalena Laabs – 250 stron

Tom II Wielka Księga Tworzyw Sztucznych – Gospodarka Cyrkularna – Recykling butelek PET (w przedsprzedaży). Autor Dr Magdalena Laabs – 200 stron

Zaś do końca 2020 zostanie wydany:

Tom III Wielka Księga Tworzyw Sztucznych – wytłaczanie folii metodą rozdmuchu. Autor Dr Magdalena Laabs

Tom IV Wielka Księga Tworzyw Sztucznych – Poradnik ustawiacza wytłaczarek (współautorstwa Dr Magdalena Laabs, Inż. Adam Laabs oraz grono technologów przetwórstwa tworzyw).

W 2021 zostanie wydany

Tom V Wielka Księga Tworzyw Sztucznych – Poradnik ustawiacza wtryskarek (współautorstwa Dr Magdalena Laabs, Inż. Adam Laabs oraz grono technologów przetwórstwa tworzyw).

Zamów Ebook – ŚCIĄGA „TWORZYWA SZTUCZNE

Pobierz bezpłatny Ebook „Ściąga Tworzywa Sztuczne – Polimery” www.rolbatch-laabs.de/zamow-ebook-tworzywa

Kontakt

Informacje o szkoleniach i kursach oferowanych przez Rolbatch Academy można znaleźć na stronie

www.rolbatch-laabs.de

Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na Państwa pytania i pomogą w organizacji odpowiedniego szkolenia lub kursu:
Tel: 0048 22 389 6603
Tel: 0048 792 888 800

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Szersze informacje na stronie: www.rolbatch-laabs.de/terminy-szkolenia-dla-branzy-tworzyw-sztucznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.