Tadeusz Nowicki PZPTS EuPC
Fot. Dariusz Iwanski

Tadeusz Nowicki wybrany do władz stowarzyszenia EuPC

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Tadeusz Nowicki, prezes zarządu Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych, został dzisiaj wybrany do Rady Nadzorczej (Steering Comitee) EuPC, europejskiego stowarzyszenia zrzeszającego krajowe organizacje przetwórców tworzyw sztucznych.

W trakcie trwającego w Brukseli dorocznego Walnego Zgromadzenia europejskiego stowarzyszenia przetwórców tworzyw sztucznych (European Plastic Converters) wybrano nowe władze organizacji. Po raz drugi Tadeusz Nowicki będzie jedynym reprezentantem spoza „starej Europy” we władzach tej tak ważnej dla Gospodarki w Obiegu Zamkniętym organizacji. Dr Tadeusz Nowicki jest założycielem i wspólwłaścicielem Grupy Ergis, od wielu lat pełni również funkcję Prezesa Zarządu Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych.

Cieszy mnie zaufanie, jakim obdarzają mnie członkowie EuPC. Przed całą naszą branżą stoi szereg wyzwań, związanych zarówno ze zmianami legislacyjnymi na poziomie europejskim, jak i presją, jakiej poddawane są tworzywa ze strony opinii publicznej. Szczególnie dotyczy to zagadnień związanych z recyklingiem i szerzej – z zagadnieniami dotyczącymi modelu gospodarki o obiegu zamkniętym. Wierzę, że w ramach EuPC będziemy w stanie skutecznie bronić naszych interesów i doprowadzić do sytuacji, w której Europa będzie doceniać wszystkie zalety plastiku, a jednocześnie będą się one przyczyniać do ochrony środowiska naturalnego – powiedział Tadeusz Nowicki, prezes zarządu Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych.

EuPC powstało w roku 1989, jego siedzibą od początku istnienia była Bruksela. Zrzesza 28 organizacji krajowych i 18 stowarzyszeń sektorowych. Jej celem są otwarte i sprawiedliwe warunki funkcjonowania dla firm z branży przetwórców tworzyw sztucznych. Stowarzyszenie skupia się na zagadnieniach regulacji rynkowych i rozwoju rynku plastików.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *