zakład produkcyjny Exxelor ESSO Deutschland Compound Company
Zakład produkcyjny Exxelor. Fot. The Compound Company

The Compound Company przejmuje Exxelor od Esso

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Holenderski producent mieszanek The Compound Company ogłosił przejęcie zakładu produkcyjnego, portfolio produktów oraz bazę klientów żywic polimerowych Exxelor od ESSO Deutschland GmbH.

Przejęcie zwiększy globalne moce produkcyjne The Compound Company do około 70 tys. ton rocznie i znacznie rozszerzy zasięg Grupy na nowe rynki.

Cieszymy się, że możemy powitać siły produkcyjne i portfolio Exxelora w naszej organizacji – powiedział Frans Haafkens, główny udziałowiec The Compounding Company. – Przejęcie dodaje nowy spory klejnot do naszej korony i idealnie uzupełnia naszą ugruntowaną ofertę klejów do wytłaczania Yparex i rodzin mieszanek EcoForte. Zapewnia doskonałą synergię, aby dalej rozwijać naszą bazę klientów, z nowymi możliwościami w kilku dynamicznych obszarach zastosowań.

Dzięki The Compound Company skupimy się na wzmocnieniu rynkowej oferty produktów – dodał Ronald van den Berg, kierownik zakładu w ESSO Deutschland. – Nasze żywice bardzo dobrze wpisują się w istniejącą gamę rozwiązań opartych na poliolefinach firmy The Compound Company.

Żywice polimerowe Exxelor to chemicznie modyfikowane żywice na bazie poliolefin i elastomerów, stosowane w celu zwiększenia wydajności technicznych tworzyw termoplastycznych i innych polimerów. Jako modyfikatory udarności poprawiają wytrzymałość związków. Jako kompatybilizatory, środki sprzęgające i promotory adhezji zwiększają siłę wiązania niepolarnych polimerów z poliolefinami, wypełniaczami i wzmocnieniami oraz metalami, gumami termoutwardzalnymi i większością podłoży polarnych, w tym ze szkłem.

Naszą strategią jest wykorzystanie tych wydajnych żywic jako dźwigni do ekspansji rynkowej – powiedział Wouter van den Berg, dyrektor handlowy The Compound Company. – Zakład produkcyjny i marka zostaną utrzymane, a integracja Exxelora z naszą działalnością będzie przebiegać tak płynnie, jak to tylko możliwe, bez większych zmian w stosunku do klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *