thyssenkrupp Uhde SASA Polyester Sanayi zakłady polimerowe Adana Turcja
Zakłady SASA Polyester Sanayi A.S¸ w Adanie w Turcji. Fot. thyssenkrupp

thyssenkrupp zbuduje trzy duże fabryki polimerów

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Spółka zależna thyssenkrupp Uhde, Uhde Inventa-Fischer, podpisała kontrakt na budowę trzech nowych fabryk polimerów dla tureckiej SASA Polyester Sanayi A.S¸ w Adanie w Turcji.

Jedna fabryka ma produkować 380 000 ton PET rocznie do zastosowań o niskiej lepkości. Druga ma osiągnąć wydajność 36 000 ton rocznie. Z kolei trzeci zakład będzie wykorzystywał opatentowaną przez Uhde Inventa-Fischer technologię MTR (Melt-to-Resin) do produkcji 330 000 ton tworzywa przeznaczonego do produkcji butelek PET rocznie.

Cieszymy się, że ponownie wybraliśmy Uhde Inventa-Fischer do naszych nowych inwestycji – powiedział Dr Mustafa Kemal O¨z, dyrektor generalny SASA Polyester Sanayi A. S¸. – SASA dąży do pozycji światowego lidera w produkcji poliestru dzięki najnowocześniejszym zakładom produkcyjnym światowej klasy. To dla nas zaszczyt kontynuować współpracę z UIF, który zawsze był dobrym partnerem biznesowym w naszej strategii rozwoju.

Proces MTR eliminuje SSP (solid-state polycondensation – polikondensację w stanie stałym) i prowadzi do znacznych oszczędności energii. Zmniejsza koszty inwestycji, eksploatacji i konserwacji, zapewnia wyższą wydajność surowców i zapewnia produkty najwyższej jakości. Proces MTR oparty jest na zastrzeżonej technologii 2-reaktorowej firmy Uhde Inventa-Fischer, która wykorzystuje opatentowane reaktory ESPREE i DISCAGE w celu uzyskania pożądanej wysokiej lepkości stopu.

Konstrukcja instalacji do polikondensacji będzie oparta na tej samej autorskiej technologii, która umożliwia produkcję najwyższej jakości polimeru poliestrowego. Charakterystyczną cechą instalacji jest to, że stopiony polimer będzie transportowany bezpośrednio z instalacji polikondensacji do kilku dalszych linii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.