Elbi Wrocław stoisko Targi Plastpol 2022
Fot. Plastime magazine

To być może najważniejsze stoisko na targach Plastpol

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Elbi-Wrocław, producent maszyn przemysłowych, przekazał wszystkie środki przeznaczone na udział w Targach Plastpol na pomoc narodowi ukraińskiemu.

W hali G na tegorocznych targach Plastpol można zobaczyć niezwykłe stoisko, którego milcząca wymowa każe zwiedzającym chociaż na moment się zatrzymać, skłaniając do trudnej refleksji, a pusta przestrzeń mówi więcej, niż niejedno płomienne przemówienie.

Mowa o stoisku wrocławskiej firmy Elbi, która jak co roku miała pokazać swoje produkty w doskonale znanej bywalcom Plastpolu aranżacji. Tym razem stało się inaczej: w miejscu stoiska firmy znajduje się pusta przestrzeń z dywanem w kolorach ukraińskiej flagi.

Od 22 lat jesteśmy uczestnikami Targów PLASTPOL – podkreśla Elbi-Wrocław w swoim oświadczeniu. – Tu zawieraliśmy biznesowe znajomości, byliśmy świadkami tego, jak rośniecie w siłę. Zawsze byliśmy dumni z każdego momentu w którym dane nam było te inicjatywy spierać naszymi produktami i usługami. Jednak ten rok jest inny. Musimy być inni, bo 300 kilometrów stąd spadają na cywilne ofiary bomby. Bo miliony ludzi zmuszonych zostało do porzucenia swojego życia, swoich domów, a często również bliskich.

Pusta przestrzeń z ukraińską flagą wywiera silne wrażenie na odwiedzających. Ilekroć przechodziłem obok, dostrzegałem osoby, którzy na moment przystają, a na ich twarzach maluje się zaskoczenie, które za chwilę przechodzi w akceptację i zrozumienie.

Nie możemy i nie chcemy być wobec tych dramatycznych faktów obojętni – podkreśla Elbi. – Uznaliśmy, że dziś naszym obowiązkiem jest pomoc tym, którzy ryzykując zdrowiem i życiem walczą o wolność i godność. Dlatego podjęliśmy decyzję, która – wierzymy – wszyscy nasi Partnerzy zrozumieją: zamierzamy środki, które corocznie przeznaczaliśmy na organizację stoiska, jego obsługę i inne wydatki związane zwyczajowo z obecnością na targach przeznaczyć na pomoc narodowi ukraińskiemu.

Firma Elbi-Wrocław zajmuje się produkcją maszyn przemysłowych dla takich marek jak: Deceuninck, Jokey, Tyco Electronics, Huf, Zelmer, Elana, Delphi, Koelner, Gizeh, Superfos, Huhtamaki czy Phoenix-Contact. Firma jest wyłącznym przedstawicielem na Polskę niemieckiego wytwórcy urządzeń peryferyjnych do maszyn przetwarzających tworzywa sztuczne, firmy KOCH TECHNIK, firmy WANNER TECHNIK oferującej młyny do recyklingu tworzyw sztucznych, szwajcarskiej firmy HB-THERM, producenta urządzeń termostatujących, firmy MB Conveyors produkującej przenośniki taśmowe oraz firmy ZEPPELIN, producenta silosów.

W drugim dniu Targów Plastpol zostaną ogłoszone wyniki konkursu na najlepszą aranżację stoiska. Bez względu na wynik już teraz wiem, która firma wygrała: w tym roku jednym z najważniejszych miejsc na kieleckich halach jest pusta przestrzeń stoiska Elbi-Wrocław.

Wyrazy szacunku.

Elbi Wrocław stoisko 26 Targi Plastpol 2022
Stoisko Elbi Wrocław na 26 Targach Plastpol 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.