Toppan siedziba firmy w Most Czechy
Fot. Toppan

Toppan otwiera fabrykę folii barierowych w Czechach

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Firma Toppan do końca 2024 roku zamierza rozpocząć masową produkcję przezroczystych folii barierowych w swoim pierwszym europejskim zakładzie, w czeskim mieście Most.

Toppan zdecydował się na ekspansję w Europie ze względu na zmieniające się unijne prawodawstwo odnośnie redukcji ilości odpadów opakowaniowych do 2030 roku.

W odpowiedzi na te plany firma uznała, że popyt na przezroczyste folie barierowe, które przyczyniają się do oszczędności zasobów i umożliwiają recykling, znacznie wzrośnie, dlatego podjęto decyzję o utworzeniu nowego zakładu.

Dzięki lokalizacji nowego zakładu, Toppan szybciej dotrze do odbiorców przezroczystych folii barierowych GL BARRIER1, będących producentami opakowań w Europie. Na terenie UE dostrzegamy najbardziej przyjazne środowisku państwa na świecie. To także przyspieszy naszą drogę w kierunku zrównoważonej transformacji poprzez wzmocnienie relacji Toppan z firmami o najwyższej renomie w obszarach ESG i SDGs – powiedział Masahiko Tatewaki, Managing Executive Officer w dziale Global Packaging firmy Toppan.

Z radością witamy powstanie fabryki folii barierowej Toppan w Czechach, która będzie lokalnie produkować ekologiczne i zrównoważone materiały opakowaniowe z przeznaczeniem na eksport do Europy oraz przyczyni się do rozwoju regionu Usti – powiedziała Eva Jungmannova, Dyrektor ds. Działalności Zagranicznej i Inwestycji, CzechInvest.

Firma, założona w 1900 roku w Tokio, rozpoczęła sprzedaż przezroczystych folii barierowych GL BARRIER w 1986 roku. Obecnie zatrudnia 50 tys. pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *