Tosaf opracował białe masterbatche bez TiO2

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Izraelski Tosaf przedstawi na targach K2022 w Düsseldorfie zgłoszone do opatentowania koncentraty, jako alternatywę dla konwencjonalnych typów białego barwnika zawierających TiO2.

Tradycyjny biały pigment jest podejrzewany o działanie rakotwórcze przy wdychaniu w postaci proszku, a UE zakazała jego stosowania jako barwnika spożywczego (E171). Istniała zatem na rynku potrzeba znalezienia innego źródła białego barwnika, napędzana dodatkowo przez producentów twardych i miękkich opakowań dla przemysłu spożywczego, jak również części przemysłu zabawkarskiego i kosmetycznego.

Tosaf zaprezentuje serię nowych białych masterbatchy w postaci cylindrycznych i sferycznych granulek o doskonałych właściwościach pod względem stopnia białości, intensywności koloru i siły krycia, które nie zawierają dwutlenku tytanu (TiO2).

Dział badawczo-rozwojowy firmy Tosaf Benelux zapowiada, że odcień bieli może być regulowany od żółtawego, przez neutralny do niebieskawego, a sam koncentrat jest kompatybilny z każdym polimerem bazowym. Niska ścieralność pozwala na długą żywotność narzędzi. Nie występuje również zjawisko plate-out.

Dzięki opracowaniu i wprowadzeniu na rynek naszych nowych białych masterbatchy Non-TiO2, dostępnych w szerokiej gamie systemów nośników polimerowych, dajemy przetwórcom tworzyw sztucznych i właścicielom marek odpowiedź na dylemat, jaki mają, jeśli chodzi o białe barwienie tworzyw sztucznych przeznaczonych do pakowania żywności, opakowań kosmetycznych, opakowań medycznych i zabawek, niezależnie od procesu i niezależnie od zastosowania końcowego – powiedział Michel Theunisz, dyrektor generalny Tosaf Benelux.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *