Trinseo i GMP zamkną w Holandii obieg polistyrenu

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Trinseo, dostawca specjalistycznych rozwiązań materiałowych oraz holenderska firma GMP zajmująca się rozwiązaniami biznesowymi dla rozwoju gospodarki cyrkularnej podejmują współpracę na rzecz realizacji celów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Wspólny projekt ma na celu budowę i eksploatację przez GMP zaawansowanego zakładu regeneracji odpadów polistyrenowych o wydajności na poziomie co najmniej 25 tys. ton rocznie. Zlokalizowany w Holandii obiekt będzie dostarczał wysokiej jakości regranulat PS w oparciu o proces recyklingu Super Clean. Przewidywany termin jego uruchomienia to rok 2024.

Współpraca Trinseo z GMP to kolejny ważny krok, który pozwala na wspieranie naszych klientów w osiąganiu ich celów dotyczących zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym. Obie firmy zdają sobie sprawę, że najskuteczniejszym sposobem działania jest synergia w całym łańcuchu wartości. Wspólny projekt wyraża nasze wysiłki w kierunku realizacji planów, jakie wyznaczyliśmy sobie do roku 2030 – powiedział Nicolas Joly, starszy wiceprezes Trinseo ds. tworzyw sztucznych i surowców.

Każdego dnia poszukujemy innowacyjnych rozwiązań biznesowych, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki cyrkularnej, stąd najnowszy projekt „dowartościowania” odpadów z tworzyw sztucznych. Razem z Trinseo możemy teraz rozwijać, budować i obsługiwać najnowocześniejszy zakład recyklingu w Europie. Inwestycja zapewni ponowne wykorzystanie znacznej ilości polistyrenu w opakowaniach spożywczych – dodał Gerard Putman, dyrektor generalny GMP Group.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.