Trinseo wprowadza na rynek BIO ABS dla motoryzacji

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Trinseo wprowadza na rynek bardziej zrównoważoną wersję swoich uznanych żywic Magnum do zastosowań związanych z produkcją samochodów.

Żywice ABS Magnum BIO o zawartości biopochodnej do 80 proc. powstają na drodze połączenia tworzyw opartych na paliwach kopalnych z surowcami odnawialnymi zgodnie z metodą bilansu masy. W procesie krakingu obie kategorie materiałów stają się identyczne pod względem składu chemicznego, dlatego ich segregacja podczas produkcji jest zbędna.

Biomateriał jest strukturalnie i funkcjonalnie taki sam jak jego tradycyjny odpowiednik, dlatego może być przetwarzany przy wykorzystaniu istniejącego oprzyrządowania, w tych samych warunkach produkcyjnych i przy znacznie niższym śladzie węglowym, podkreśla firma. Trinseo stara się wykorzystywać m.in. zużyty olej spożywczy czy odpady z przemysłu celulozowego, czyli surowce nie konkurujące z łańcuchem żywnościowym.

Magnum BIO ABS dodatkowo poszerza nasze portfolio zrównoważonych materiałów dla przemysłu motoryzacyjnego. Po udanym wprowadzeniu na rynek serii Pulse GX ECO, PC/ABS z zawartością materiałów pochodzących z recyklingu, możemy zapewnić naszym klientom z branży samochodowej więcej rozwiązań, które pomogą im osiągnąć cele w zakresie zrównoważonego rozwoju – powiedział Frank Schumann, Global Marketing Manager, Automotive, firmy Trinseo.

Trinseo wspiera swoich klientów ofertą innowacyjnych rozwiązań sztywnych i miękkich do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych. Niedawno firma uruchomiła jednostkę Sustainability Business & Services, która koncentruje się m.in. na wykorzystywaniu technologii dla realizacji inicjatyw związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.