Trinseo zaprezentowało serię zrównoważonych akryli

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Firma Trinseo zaprezentowała serię Altuglas R-Life, nową gamę zrównoważonych materiałów przeznaczonych na rynek europejski.

Seria Altuglas R-Life obejmuje chemicznie/mechanicznie przetworzony, ponownie wykorzystany, a także biopochodny polimetakrylan metylu (PMMA) do odlewania i wytłaczania arkuszy oraz produkcji żywic i mieszanek. W nowym portfolio znajdują się arkusze wytłaczane z zawartością co najmniej 75 proc. mechanicznie recyklowanych, ponownie wykorzystanych odpadów PMMA; arkusze odlewane zawierające minimum 75 proc. odpadów odlewanych arkuszy PMMA poddanych recyklingowi chemicznemu; a także żywice z zawartością 50/80 proc. chemicznie przetworzonego monomeru z odpadów PMMA. Materiały mogą być wykorzystywane w wielu obszarach zastosowań, m.in. w handlu detalicznym, architekturze wnętrz, produkcji oświetlenia i mebli, a także budownictwie i transporcie.

Dla każdego zrównoważonego rozwiązania Altuglas R-Life obliczono – za pomocą analizy cyklu życia (LCA) – współczynnik globalnego ocieplenia (GWP). Zastępując surowce kopalne zawartością odnawialną na poziomie 75 proc. osiągnięto redukcję GWP o 35 proc. dla arkuszy odlewanych i 53 proc. dla wytłaczanych. Ponadto, dla wyprodukowanych żywic uzyskano redukcje GWP o 24 i i 38 proc., odpowiednio dla zrównoważonej zawartości na poziomie 50 i 80 proc. Trinseo zapewnia, że materiały Altuglas R-Life osiągają te same właściwości mechaniczne, estetyczne i optyczne, co ich odpowiedniki pochodzenia kopalnego.

Dzięki Altuglas R-Life patrzymy na zrównoważony rozwój jako na dowolną liczbę rozwiązań, które mogą umożliwić klientowi osiągnięcie pozytywnych wyników w tej dziedzinie. Zakładamy, że będzie to rozwijającą się i dynamiczna seria, wsparta narzędziami naukowymi, takimi jak analiza cyklu życia, z wymiernym wpływem na środowisko – powiedział Aldo Zanetti, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w dziale materiałów inżynieryjnych Trinseo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.