Univar Solutions ANGUS Expand Distribution porozumienie
Fot. mat. prasowe

Univar i Angus rozszerzają zakres umowy w Europie

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Univar Solutions i ANGUS rozszerzają zakres umowy dystrybucyjnej w Europie. Porozumienie obejmie rynek chemii gospodarczej i przemysłowej, poszerzając ofertę Univar skierowaną do producentów środków czystości o specjalistyczne składniki i wyroby chemiczne.

Univar B.V., spółka zależna Univar Solutions Inc. (NYSE: UNVR) („Univar Solutions” lub „Spółka”), globalnego dystrybutora substancji chemicznych i składników oraz dostawcy usług rozszerzonych, ogłosiła dzisiaj rozszerzenie zakresu umowy dystrybucyjnej zawartej ze spółką ANGUS („ANGUS”), wiodącym światowym producentem specjalistycznych wyrobów chemicznych na potrzeby nauk przyrodniczych, chemii gospodarczej, produktów higieny osobistej i chemii przemysłowej, w celu objęcia swoimi usługami paneuropejskiego rynku chemii gospodarczej i przemysłowej (ang. Homecare & Industrial Cleaning, HIC). Umowa ta umożliwi firmie Univar Solutions zapewnienie klientom szerszego dostępu do specjalistycznych substancji czyszczących, a także wszechstronnych innowacji technicznych i wsparcia w zakresie zaopatrzenia.

Klienci Univar Solutions w całej Europie mają teraz dostęp do specjalistycznych dodatków ANGUS, takich jak AMP™ (aminometylo propanol) i TRIS AMINO™ Crystals (trometamina), które zostały zaprojektowane w celu poprawy wydajności, profilu bezpieczeństwa i stabilności produktów czyszczących, również z myślą o najbardziej wymagających zastosowaniach. W ramach rozszerzonej umowy w ofercie Univar Solutions znajdą się również aminoalkohole ANGUS klasy ULTRA PC™, przeznaczone do użytku domowego i przemysłowego, w przypadku którego wymagana jest niska zawartość amin drugorzędowych.

W Univar Solutions wspieramy producentów chemii gospodarczej i przemysłowej na całym świecie w oparciu o system piasty i szprych (hub-and-spoke) obejmujący Centra Rozwiązań oferujące prototypowanie, analizę trendów, ocenę wydajności i surowców oraz opracowania i pomoc techniczną – powiedział Aaron Lee, globalny wiceprezes ds. chemii gospodarczej i przemysłowej w Univar Solutions. – Dzięki szerokiej ofercie materiałów od wiodących światowych dostawców specjalistycznych i podstawowych produktów, Univar Solutions może pomóc w opracowaniu bardziej wydajnych i zrównoważonych rozwiązań w zakresie detergentów do prania, środków do czyszczenia szkła i innych unikalnych zastosowań. Zawarta umowa zapewni dodatkowe wsparcia łańcuchów dostaw i procesów opracowywania produktów w całej Europie.

Umowa rozszerza relacje Univar Solutions z firmą ANGUS, która obecnie obsługuje klientów na rynkach kosmetyków i środków higieny osobistej; farb, klejów, uszczelniaczy i elastometrów, a także dodatków na bazie gumy i tworzyw sztucznych. ANGUS posiada unikalną ofertę zarejestrowanych na całym świecie dodatków aminoalkoholowych, które spełniają złożone wymogi w zakresie formuły HIC i które uzupełniają szeroką ofertę specjalistycznych składników i rozwiązań firmy Univar Solutions.

Oferowane przez nas specjalistyczne dodatki cechuje połączenie doskonałej wydajności z widocznymi, wymiernymi korzyściami w szerokim zakresie zastosowań końcowych – począwszy od mycia naczyń, poprzez czyszczenie tkanin i pielęgnację zwierząt domowych, aż po intensywne czyszczenie powierzchni – powiedział Liam Doherty, starszy wiceprezes na region Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Indii w ANGUS Chemical Company. – Cieszymy się z możliwości rozszerzenia naszej dotychczasowej umowy z Univar Solutions oraz skorzystania z szerokiej sieci i doświadczenia firmy w zakresie chemii gospodarczej i przemysłowej, aby zapewnić lepszej jakości rozwiązania dla producentów z całej Europy, którzy używają wyrobów chemicznych ANGUS.

Spółka Univar Solutions wraz ze swoim zespołem naukowców, ekspertów ds. receptur i specjalistów ds. zastosowań pomaga społecznościom zapewnić dobre zdrowie, wyżywienie, czystość i bezpieczeństwo, przyczyniając się do rozwoju i dostaw bardziej zrównoważonych środków czystości. Ponieważ konsumenci coraz częściej oczekują bardziej zrównoważonych preparatów o wyjątkowej wydajności, nasz zespół ekspertów w obrębie globalnej sieci Centrów Rozwiązań pracuje nad skróceniem czasu wprowadzania produktów na rynek, rozwiązaniem problemów i zapewnieniem innowacyjnych składników opartych na oryginalnych pomysłach.

Univar Solutions

Univar Solutions jest czołowym globalnym dystrybutorem towarów, substancji chemicznych specjalnego przeznaczenia i składników, którego oferta obejmuje najwyższej klasy produkty od najlepszych światowych producentów. Dzięki największej w branży prywatnej flocie transportowej i technicznym zespołom sprzedażowym, niezrównanej wiedzy fachowej z zakresu logistyki, dogłębnej znajomości rynku i regulacji oraz wiedzy na temat opracowywania formuł i receptur, a także najlepszym narzędziom cyfrowym Spółka jest dobrze przygotowana do oferowania dostosowanych do potrzeb klientów rozwiązań i usług rozszerzonych na potrzeby wielu zróżnicowanych rynków, branż i zastosowań. Realizując cel zapewniania społecznościom zdrowia, żywności, czystości i bezpieczeństwa, Univar Solutions angażuje się w pomaganie klientom i dostawcom we wprowadzaniu innowacji i skupieniu na wspólnym wzroście.

ANGUS Chemical Company

ANGUS jest czołowym globalnym producentem i sprzedawcą specjalistycznych składników do zastosowań biotechnologicznych, farmaceutycznych, konsumenckich i przemysłowych. Firma wprowadza innowacje na bazie unikalnych substancji chemicznych z grupy nitroalkanów, w tym flagowych dodatków wielofunkcyjnych AMP™ (aminometylo-propanol) i buforów TRIS AMINO™ (trometamina), które powstają we w pełni zintegrowanych zakładach produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Niemczech oraz zostały odznaczone certyfikatami ISO 9001. ANGUS obsługuje klientów na całym świecie za pośrednictwem sześciu regionalnych Centrów Obsługi Klienta zlokalizowanych w Chicago (Illinois), Paryżu (Francja), Sao Paulo (Brazylia), Singapurze, Szanghaju (Chiny) i Bombaju (Indie). Siedziba główna firmy znajduje się w Buffalo Grove, w stanie Illinois.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.