mlody chemik

Firmy mają więcej czasu na wniosek o wsparcie B+R

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Aż do końca czerwca można złożyć wniosek o wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw w programie Inteligentny Rozwój.

Środki można wydać na budowę lub unowocześnienie własnych centrów badawczo-rozwojowych. W konkursie mamy do podziału 350 milionów złotych. Te pieniądze mogą otrzymać przedsiębiorcy zarówno z sektora MŚP, jak i duże przedsiębiorstwa.

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, którzy nie tylko muszą mierzyć się z aktualnymi sutkami pandemii, ale również chcą zaplanować działanie rozwojowe. Postanowiliśmy dać więcej czasu na przygotowanie i złożenie wniosków konkursowych. Jest o co walczyć, bo do podziału jest 35 milionów złotych dla inwestycji zlokalizowanych w województwie mazowieckim oraz 315 milionów złotych dla pozostałych regionów – mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.

Dofinansowanie można wykorzystać na tworzenie lub rozwój centrów badawczo-rozwojowych. Pieniądze można przeznaczyć na inwestycje w aparaturę, sprzęt, technologie i inną niezbędną infrastrukturę, która służyć będzie prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych na rzecz tworzenia innowacyjnych produktów i usług. Przedmiotem dofinansowania mogą być wydatki inwestycyjne, koszty odpowiedniej wiedzy technicznej oraz koszty doradztwa i równorzędnych usług wykorzystywanych na potrzeby projektu, a także koszty zakupu materiałów i produktów związanych bezpośrednio z realizacją projektu.

Szczegółowe informacje na stronie: http://www.poir.gov.pl/nabory/1-81/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *