Więcej recyklatów we wnętrzach samochodowych

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Dostawca motoryzacyjny Faurecia oraz firma Veolia rozpoczynają współpracę, która pozwoli na szersze zastosowanie materiałów z recyklingu na rynku wyposażenia kabin samochodowych.

Zgodnie z planem obu firm zawartość recyklatów w mieszankach wykorzystywanych do produkcji elementów takich jak tablice rozdzielcze, panele drzwi i konsole środkowe ma do 2025 r. osiągnąć średnio 30-proc. Faurecia od wielu lat bada zastosowanie alternatywnych surowców w swoich produktach do wnętrz. W 2011 roku firma została pierwszym dostawcą motoryzacyjnym, który wdrożył pełną gamę biokompozytowych materiałów do produkcji kokpitu. Rozwiązania te zapewniają o 28 proc. niższą emisję CO2 w porównaniu z konwencjonalnymi, całkowicie plastikowymi odpowiednikami. Od tamtego czasu produkty te zainstalowano już w około 13 milionach pojazdów.

Specjalizująca się w gospodarce odpadami Veolia od ponad 5 lat wytwarza mieszanki polipropylenowe o zróżnicowanej zawartości materiałów pochodzących z recyklingu do zastosowań motoryzacyjnych we Francji. Jednak wnętrza samochodów są nadal w większości produkowane z materiałów pierwotnych. Najnowszy projekt umożliwi przygotowanie oferty recyklatów dla tego segmentu, podkreśla firma.

Veolia zamierza produkować nowe mieszanki od 2023 roku.

W reakcji na niedobór zasobów, we wszystkich gałęziach przemysłu wzrasta zapotrzebowanie na surowce wtórne, a więc również na recykling większej ilości odpadów z tworzyw sztucznych. Współpraca z firmą Faurecia pozwala nam na zwiększenie dostaw dla przemysłu motoryzacyjnego poprzez rozwój materiałów o wysokiej wartości dodanej – powiedziała Estelle Brachlianoff, dyrektor operacyjny firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.