Woodly Oy VR Group opakowania biopolimery
Fot. Woodly

Woodly z kontraktem na opakowania dla VR Group

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Woodly Oy podpisała kontrakt z VR Group na opakowania neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, wykonane z tworzywa na bazie drewna.

VR Group wybrała torebki termozgrzewalne Woodly jako nowe opakowanie dla produktów food-to-go w pociągach dalekobieżnych, które zapewniając dłuższą świeżość produktów, zmniejszają ilość odpadów pokonsumenckich.

Oprócz podróży neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla, chcemy umożliwić naszym klientom dokonywanie odpowiedzialnych wyborów również w wagonie restauracyjnym. Dzięki materiałowi Woodly opartemu na drewnie, rozwijamy również nasze opakowania w coraz bardziej zrównoważonym kierunku – powiedział Markku Sammal z VR.

Woodly Oy to fińska firma, której produktem handlowym jest tworzywo sztuczne oparte na celulozie drzewnej. Materiał Woodly ma takie same właściwości jak konwencjonalne tworzywa kopalne, ale z tą korzyścią, że jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla i nadaje się do recyklingu. Oprócz opakowań, można z niego wytwarzać produkty o różnym przeznaczeniu.

VR Group od 160 lat świadczy usługi w zakresie podróży i logistyki. Promując popularność elektrycznej kolei i transportu miejskiego, VR Group zmniejsza emisję zanieczyszczeń w całej Finlandii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *