Polimery Police wrzesień 2021
Fot. Grupa Azoty Polyolefins

Wrzesień na placu budowy projektu „Polimery Police”

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Projekt „Polimery Police” osiągnął 76% zaawansowania rzeczowego. Prace na wszystkich podprojektach są w toku.

Wrzesień na placu budowy to przede wszystkich montaż kolejnych urządzeń i ich elementów. Na podprojekcie Terminal Przeładunkowo-Magazynowy rozpoczęły się prace związane z montażem wewnętrznych zbiorników na propan. Ponadto kontynuowano spawanie blach dna w zbiorniku na etylen. Z kolei na zadaszonym w lipcu zbiorniku na propan rozpoczął się montaż platformy roboczej i konstrukcji wsporczych. Rozpoczęto również montaż estakady prowadzącej do platformy rozładunkowej na nabrzeżu. Systematycznie prowadzone są również prace hydrotechniczne w części morskiej projektu.

Na Instalacji PDH zamontowano węzeł ciągłej regeneracji katalizatora (CCR). Główna konstrukcja węzła CCR składa się z sześciu modułów, z których najcięższy waży 300 ton. W celu ich instalacji użyto żurawia o maksymalnym udźwigu 1350 ton. Ponadto, 1. września zamontowano na fundamencie sprężarkę gazu poreakcyjnego. Jest to jedna z największych sprężarek przepływowych na świecie, moc niezbędna do jej napędu to 31 MW, a masa całego agregatu to blisko 320 ton.

Na podprojekcie PP zamontowano na fundamentach extruder package, w którego skład wchodzi: silnik extrudera, przekładnia silnika extrudera, jednostka napędowa, jednostka opróżniająca wraz z silnikiem, cylindry, przekładnia pompy zębatej.

Zobacz też wideo: https://imch.pl/wiadomosci/budowa-polimery-police-wrzesien-2021/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.