police-medal-polimery-2019
Fot. mat. prasowe

Wyróżnienie za wiarygodność w Projekcie Polimery Police

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Agencja ISBnews przyznała Grupie Azoty Police wyróżnienie w kategorii „Najbardziej Wiarygodny w Sektorze Paliwowym i Chemicznym” za doprowadzenie do rozpoczęcia inwestycji w Polimery Police.

W trakcie II edycji Gali Najbardziej Wiarygodny w Polskiej Gospodarce wyróżnienie odebrał prezes zarządu Grupy Azoty SA i Grupy Azoty Police dr Wojciech Wardacki.

Polimery Police to projekt realizowany przez spółkę celową Grupa Azoty Polyolefins S.A. Jest to jedna z największych inwestycji w polskim i europejskim przemyśle chemicznym, która umożliwi dywersyfikację działalności biznesowej Grupy Azoty, a także pozytywnie wpłynie na pozycję Polski w segmencie tworzyw sztucznych i wzmocni niezależność energetyczno-surowcową kraju.

Całkowity szacowany budżet projektu wynosi ponad 1,5 mld EUR (ok. 6,5 mld zł). W ramach realizacji tej ogromnej inwestycji w 2019 roku Grupa Azoty zrealizowała kilka kluczowych etapów projektu, m.in. podpisała umowę z generalnym wykonawcą Hyundai Engineering Co. (HEC), zawarła wiążące porozumienia inwestycyjne o zaangażowaniu w finansowanie projektu z HEC i koreańską rządową agencją KIND oraz z Grupą Lotos, a także przeprowadziła emisję akcji Grupy Azoty Police w celu finansowania Projektu Polimery Police.

Na początku stycznia 2020 r. generalnemu wykonawcy został przekazany plac budowy w Policach, na którym prowadzi on już prace. – Realizujemy przedsięwzięcie zgodnie z zakładanym harmonogramem. Zgodnie z nim rozruch instalacji wytwarzającej polipropylen nastąpi w II kwartale 2022 roku. Po kilku miesiącach testów naszą intencją jest rozpoczęcie komercyjnej eksploatacji Projektu Polimery Police – powiedział dr Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty oraz Grupy Azoty Police.

Celem Projektu Polimery Police jest budowa zintegrowanego kompleksu petrochemicznego do wytwarzania ok. 437 tys. ton polipropylenu rocznie. W jego skład będą wchodziły instalacje do produkcji propylenu i polipropylenu oraz infrastruktura logistyczna., obejmująca m.in. gazoport w Policach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.