nokian tyres fabryka Dayton
Fot. Nokian Tyres

Zakład Nokian Tyres w Dayton uzyskuje certyfikat ISO 9001

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Nowy zakład produkcyjny Nokian Tyres w Dayton w USA, w niecałe pół roku od otwarcia fabryki, uzyskał certyfikat ISO 9001.

Firma Nokian Tyres poinformowała o budowie swojej północnoamerykańskiej fabryki w Dayton w maju 2017 r. Od początku założeniem specjalistów Nokian Tyres była produkcja bezpiecznych opon zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dla nowego zakładu opracowano rygorystyczne standardy zarządzania jakością. Podobne procesy i zasady obowiązują też w dwóch pozostałych zakładach firmy w Nokii w Finlandii i Wsiewołożsku w Rosji.

Uznanie dla naszego systemu zarządzania jakością to dla nas zaszczyt. Choć zakład działa dopiero od kilku miesięcy, proces zarządzania jakością bazuje na ugruntowanym doświadczeniu naszych starszych obiektów – powiedział Teppo Huovila, wiceprezes ds. jakości i zrównoważonego rozwoju.

Intensywny proces certyfikacji ISO 9001 obejmuje audyty prowadzone przez niezależną, zewnętrzną jednostkę certyfikującą oraz przeszkolony personel wewnętrzny. Certyfikat ISO 9001 mają już wszystkie trzy fabryki Nokian Tyres na świecie.

W ciągu nadchodzących miesięcy firma przygotowuje się do wprowadzenia nowych produktów dla kierowców północnoamerykańskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *