Śnieżka Ukraina
Fot. Grupa Śnieżka

Zakład produkcyjny Śnieżka-Ukraina wznowił produkcję

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Zarząd Śnieżki poinformował, że przywrócona została operacyjna działalność spółki na Ukrainie.

Sytuacja, w jakiej znajduje się ludność ukraińska, jest niezwykle trudna, a różne rejony kraju w różnym stopniu – bezpośrednio i pośrednio – są dotknięte konfliktem – powiedział Marek Pawluś, Dyrektor Generalny Śnieżka-Ukraina. – To, co charakteryzuje Ukraińców, to ogromna wola walki, również w wymiarze walki o namiastki normalności. Tam, gdzie to możliwe, otwierają się firmy, sklepy i ludzie starają się funkcjonować. Społeczeństwo bardzo poważnie traktuje swoje zadanie wspierania gospodarki, wyrażające się w kupowaniu produktów i usług. Przejawem tego jest również zainteresowanie naszych kontrahentów powrotem do sprzedaży farb. Nasza decyzja o ponownym uruchomieniu zakładu wynika z popytu na nasze wyroby.

Zakład produkcyjny spółki Śnieżka-Ukraina nadal znajduje się poza aktualną strefą działań wojennych, jej majątek nie został naruszony, a spółka posiada zdolności produkcyjne na poziome sprzed ograniczenia działalności. Śnieżka-Ukraina będzie na bieżąco zarządzała wielkością produkcji i sprzedaży, dostosowując je do zmieniającej się sytuacji w Ukrainie.

Zakład produkcyjny działa na jedną zmianę, do pracy – w niepełnym wymiarze godzin – powróciła też część pracowników administracyjnych.

Zarząd Śnieżki przyznał, że nie ma obecnie możliwości oszacowania wpływu czasowego ograniczenia działalności operacyjnej Śnieżki-Ukraina oraz jej funkcjonowania w najbliższym czasie na przyszłe wyniki. Aktualnie należy jednak zakładać istotny spadek przychodów i zysków osiąganych na tamtejszym rynku w perspektywie co najmniej bieżącego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.