Jungheinrich oddział Poznań fotowoltaika
Fot. mat. prasowe

Zielona energia ładuje wózki widłowe Jungheinrich

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Jungheinrich uruchomił w swoim oddziale w Poznaniu instalację fotowoltaiczną, która pokryje 60-70% zapotrzebowania obiektu na energię elektryczną.

W listopadzie 2020 roku koncern Jungheinrich ogłosił strategię 2025+, w której za cel postawił sobie m.in. osiągnięcie neutralności klimatycznej. Firma, która jest członkiem inicjatywy „50 Liderów Zrównoważonego Rozwoju i Klimatu”, czuje się szczególnie odpowiedzialna za redukcję emisji CO2.

Tę odpowiedzialność potwierdza platynowy certyfikat zrównoważonego rozwoju przyznany Jungheinrich przez agencję ratingową EcoVadis. Jako jedna z wiodących światowych instytucji oceniających odpowiedzialność biznesu, agencja przyznaje status platyny tylko jednemu procentowi certyfikowanych firm.

Jednym z kroków zrobionych przez Jungheinrich w kierunku zrównoważonego rozwoju są działania zmierzające do zasilania własnych fabryk w Niemczech i tamtejszych oddziałów wyłącznie w zieloną energię. Co istotne, dzięki przestawieniu produkcji na taką energię, również bilans ekologiczny urządzeń produkowanych przez firmę ulega poprawie. Około 11 procent energii, którą elektryczny wózek widłowy Jungheinrich zużywa w trakcie swojego cyklu życia, jest generowane podczas produkcji.

Jungheinrich Polska aktywnie wspiera działania koncernu w zakresie zrównoważonego rozwoju. Na początku kwietnia firma uruchomiła w swoim oddziale w Poznaniu instalację fotowoltaiczną. W zależności od pory roku i pogody 40 kWp produkowanej energii ma pokrywać zapotrzebowanie obiektu w około 60-70 procentach. W planach jest także montaż instalacji fotowoltaicznej w siedzibie firmy w Broniszach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.