Fot. Messe Düsseldorf/Andreas Wiese

Messe Düsseldorf: odchodzi Werner Dornscheidt

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Werner M. Dornscheidt, wieloletni prezes zarządu Messe Düsseldorf, przechodzi na emeryturę. Od 1 lipca 2020 r zastąpi go Wolfram N. Diener.

Po prawie 34 latach pracy w Messe Düsseldorf, w tym po 17 latach na stanowisku prezesa i dyrektora generalnego Werner M. Dornscheidt z dniem 30 czerwca 2020 r rezygnuje z urzędu.

Targi to moje życie – podkreśla ustępujący prezes. – To, co budowaliśmy wspólnie z moim zespołem przez te wszystkie lata, przynosi dziś korzyść firmie. Chociaż warunki są obecnie trudne, pocieszające jest, że „moja” firma jest w dobrych rękach. Zespół jest już zajęty ponownym uruchomieniem [po pandemii – przyp. red.] i opracowywaniem kolejnych dodatków cyfrowych, dzięki czemu Messe Düsseldorf, tak jak dziś, pozostanie odnoszącą sukcesy, renomowaną firmą również w przyszłości. Cieszę się, że miałem w tym swój udział.

Werner M. Dornscheidt przez prawie 34 lata pracy w Messe Düsseldorf wywarł olbrzymi wpływ na rozwój Messe Düsseldorf aktywnie współtworząc strategię korporacyjną firmy, rozwijając jej znaczenie międzynarodowe, czy choćby kierując ku cyfrowej transformacji. Pozostawia po sobie firmę stabilną finansowo, z nowoczesną siedzibą i perspektywami rozwoju.

Jak podkreślają władze spółki, zyskowność i stabilność finansowa stały się dwoma znakami rozpoznawczymi ery Dornscheidta. Grupa Messe Düsseldorf zamknęła ostatni pełny rok biznesowy pod jego kierownictwem ze wzrostem sprzedaży o 28,7% do 378,5 mln EUR (poprzedni rok: 294 mln EUR). Zysk grupy po opodatkowaniu zwiększył się ponad dwukrotnie w 2019 r. Do 56,6 mln EUR (w poprzednim roku: 24,3 mln EUR).

Gdy w  2004 r. Dornscheidt objął stanowisko dyrektora generalnego spółki, Grupa osiągała zwrot z inwestycji w wysokości 6,4% i współczynnik kapitału podstawowego 34,4%. Za czasów  Dornscheidta ROI spółki wzrósł do 14,8%, a wskaźnik kapitału podstawowego do 66%.

Czytaj również:  Messe Düsseldorf uruchamia K-Mag: magazyn online

Stanowisko prezesa zarządu od 1 lipca br. obejmie Wolfram N. Diener, pełniący obecnie funkcję Managing Director Operative Business.

Cieszę się z zaufania, jakim mnie obdarzono. Możemy bazować na osiągnięciach Wernera Dornscheidta i wspólnie stawiać czoła nadchodzącym wyzwaniom – mówi Diener. – Tutaj w Düsseldorfie możemy się pochwalić niepowtarzalnym profilem marki, który może być jeszcze bardziej skuteczny dzięki procesom internacjonalizacji i cyfryzacji  i – co równie ważne – dzięki potężnemu zespołowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *