Virginia Janssens Dyrektor Zarzadzajaca PlasticsEurope
Fot. Plastics Europe

Zmiany w Plastics Europe – nowe logo i nowa strona

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Plastics Europe zaprezentowało nowe logo i stronę internetową, które w centrum uwagi stawiają zrównoważony rozwój. Jak podkreśla Stowarzyszenie, odzwierciedla to fundamentalne zmiany zachodzące zarówno w przemyśle, jak i w Plastics Europe.

Tworzywa sztuczne są kluczowym elementem innowacji i pomagają nam radzić sobie z kryzysem klimatycznym, m.in. dzięki redukcji emisji gazów cieplarnianych. Jednocześnie wszelkie odpady tworzyw w środowisku są nieakceptowalne. Dlatego zwiększamy nasze wysiłki na rzecz zmniejszenia ilości odpadów, promowania ponownego użycia i zwiększenia selektywnej zbiórki oraz recyklingu odpadów tworzyw sztucznych, a także przyspieszenia przejścia na gospodarkę o obiegu zamkniętym.

W krótkim filmie prezentującym nową identyfikację wizualną stowarzyszenia, Virginia Janssens, Dyrektor Zarządzająca Plastics Europe, powiedziała:

Jako branża musimy się rozwijać i dostosowywać wytwarzając tworzywa sztuczne w niskoemisyjnej gospodarce obiegu zamkniętego i zwiększając ich zrównoważone wykorzystanie, a także uznając i rozwiązując problem odpadów tworzyw sztucznych i dostrzegając ich wartość jako zasobu, który realizuje cele tej nowej wizji gospodarki.

Komunikowane zmiany wpisują się w podejmowane ostatnio działania naszego przemysłu, m.in. niedawny apel Plastics Europe o ustalenie celu w zakresie obowiązkowej zawartości recyklatu w wyrobach opakowań z tworzyw na poziomie 30% do 2030 r. czy ogłoszenie ponad 7 mld euro planowanych inwestycji europejskich producentów tworzyw sztucznych w recykling chemiczny do 2030 r. – w ten sposób chcemy wyznaczać tempo transformacji zachodzącej w naszej branży.

Zobowiązaniem naszej branży – dodała Virginia Janssens – jest nieustanne koncentrowanie się na tym, aby tworzywa sztuczne nadal przynosiły korzyści cenione przez społeczeństwo, przy jednoczesnym minimalizowaniu ich wpływu na środowisko. Obejmuje to wsparcie realizacji założeń Europejskiego Zielonego Ładu i ambicji dotyczących neutralności klimatycznej, a także paryskiego porozumienia klimatycznego – naszego wspólnego planu przyspieszenia transformacji w kierunku bardziej zrównoważonej Europy. Jesteśmy zdeterminowani we wdrażaniu długotrwałych, pozytywnych zmian.

Naszą ambicję i strategiczny cel wyrażamy w sformułowaniu: “Plastics Europe. Enabling a sustainable future.” – powiedział Markus Steilemann, prezes Plastics Europe. – Jesteśmy w trakcie niesamowitej podróży, którą rozpoczęliśmy, aby odpowiedzieć na zmiany, jakie zachodzą w przemyśle tworzyw sztucznych i jego otoczeniu biznesowym. Zapraszam decydentów i wszystkich naszych interesariuszy, by dołączyli do nas we wspólnym realizowaniu celu, jakim jest zapewnienie zrównoważonej przyszłości tworzyw sztucznych w obiegu zamkniętym.

Nowa tożsamość wizualna stowarzyszenia jeszcze lepiej odzwierciedla cele Plastics Europe.

Czytaj również:  LANXESS prezentuje dwa nowe prepolimery Adiprene

Poprzez nasz nowy wizerunek chcemy podkreślić otwartość, współpracę, zaufanie i innowacje. Logo symbolizuje różne podmioty skupione wokół wspólnego celu, jakim jest budowanie zrównoważonej przyszłości – dodała Virginia Janssens.

Wideo prezentujące nową identyfikację wizualną można zobaczyć na stronie internetowej Plastics Europe plasticseurope.org, która również została dziś zaprezentowana w nowej odsłonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *