Danny Dweik CEO Nova Chemicals Corp
Fot. LinkedIn

Zmiany w zarządzie Nova Chemicals Corp.: nowy CEO

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Nova Chemicals Corp. ogłosiło nominację Danny’ego Dweika na tymczasowego CEO. Obejmie stanowisko 1 października 2022 r., zastępując Luisa Sierra. Sierra będzie od tej pory pełnił funkcję starszego doradcy spółki.

Kanadyjczyk Danny Dweik jest obecnie członkiem zarządu Nova Chemicals i szefem działu przemysłowego w Mubadala Investment Co. Firma ta należy w całości do rządu Abu Dhabi, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a jej prezesem jest szejk Mohamed bin Zayed, obecny władca Abu Dhabi i prezydent Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Dweik zastąpi Luisa Sierrę, który ustępuje ze stanowiska dyrektora generalnego i będzie pełnił funkcję starszego doradcy spółki, pomagając w procesie transformacji – poinformowała w komunikacie Nova z siedzibą w Calgary.

Nowy CEO Nova Chemicals jest obywatelem Kanady i zasiada w zarządach wielu północnoamerykańskich firm z branży przemysłowej i usług biznesowych. Wcześniej był dyrektorem finansowym i dyrektorem generalnym Emirates Global Aluminium, gdzie kierował integracją firmy po fuzji, ustanawiając ją największym na świecie producentem aluminium premium. Dweik kieruje również programem Impact Investing firmy Mubadala, który koncentruje się na przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym oraz rozwijaniu różnorodności i zacieśnianiu więzi w partnerskich spółkach biznesowych.

Przywództwo Danny’ego i jego nieskazitelne osiągnięcia w zakresie poprawy wyników operacyjnych i standardów zrównoważonego rozwoju złożonych przedsiębiorstw przemysłowych pozwolą Nova przyspieszyć realizację strategii dekarbonizacji i gospodarki cyrkularnej – powiedział Ahmed Yahia, prezes Nova Chemicals. – Zaangażowanie Danny’ego we wzmacnianie największego atutu każdej firmy – jej ludzi – pozwoli Nova jeszcze bardziej przyspieszyć na swojej ścieżce innowacji, aby jak najlepiej wspierać naszych klientów.

Dokonując ogłoszenia, zarząd Nova Chemicals wyraził wdzięczność ustępującemu CEO Sierra za utrzymanie stałego kursu firmy w okresie po globalnej pandemii i położenie fundamentów pod transformację do zrównoważonego modelu biznesowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *