Fot. Targi w Krakowie Sp. z o.o.

Zostały trzy tygodnie do targów KOMPOZYT-EXPO

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Niespełna trzy tygodnie dzielą nas od jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®.

8 i 9 października w EXPO Kraków spotka się kompozytowa branża z Polski i świata. Przed nami dwa dni intensywnych rozmów B2B, premier produktów, a także pokazów technicznych dla wielu gałęzi przemysłu, m. in. lotniczego, motoryzacyjnego, kolejowego, szkutniczego, narzędziowego, chemicznego, spożywczego, sportowego, budownictwa, energii wiatrowej, oprogramowania i usług. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa chociażby dlatego, że do grona wystawców dołączyła rekordowa ilość nowych firm z Polski i zagranicy.

Targi to nie tylko światowi liderzy branży, ale również prezentacje najnowocześniejszych maszyn do obróbki materiałów kompozytowych. Swoją wiedzą dzielą się specjaliści, którzy jednocześnie szukają partnerów w innowacyjnych przedsięwzięciach. Na bogaty program towarzyszący składają się: warsztaty eksperckie przygotowane przez Polski Klaster Technologii Kompozytowych, Strefa Kariery, sesje referatowe Nauka dla Przemysłu.

Branża kompozytów w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie na wielu płaszczyznach, a w szczególności należą do nich: automatyzacja procesów, nowe rodzaje żywic, innowacyjne zastosowania kompozytów. Ta aktywność generuje kolejne wyzwania, nad którymi pracujemy w ramach działalności Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych (PKTK), a nowe trendy prezentujemy rokrocznie na targach branżowych KOMPOZYT-EXPO® – powiedział dr inż. Andrzej Czulak, Lider Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych.

Strefa Kariery i Nauka dla przemysłu

Targi branżowe to kompleksowy przegląd ofert i najnowszych trendów, cenne kontakty i nowi klienci. Jest to również doskonała okazja do nawiązania relacji pracodawców z potencjalnymi pracownikami i odwrotnie. To tutaj w jednym miejscu spotykają się liderzy branży i doświadczeni specjaliści oraz osoby nastawione na rozwój. Przez cały czas trwania targów do dyspozycji odwiedzających będzie specjalna strefa, gdzie organizatorzy będą zamieszczać ogłoszenia zawierające oferty pracy.

Pierwszego dnia targów odbędą się też sesje referatowe z cyklu „Nauka dla przemysłu”. Prelekcje zostały podzielone na trzy sekcje tematyczne: recykling, kompozyty polimerowe oraz kompozyty metalowe i ceramiczne.

Do zobaczenia w Krakowie

Polska jest liderem w produkcji wyrobów z żywic epoksydowych i poliestrowych w Europie środkowo wschodniej. Także w Polsce zwiększa się ogólna produkcja materiałów kompozytowych i półproduktów do ich wytwarzania. Pod tym względem jesteśmy razem z Niemcami jedynymi krajami w Europie, które od dekady regularnie zwiększają swój udział w światowej produkcji materiałów kompozytowych. Nie dziwi więc, że Targi KOMPOZYT-EXPO® każdego roku cieszą się rosnącą popularnością. Organizatorzy zachęcają do rejestracji elektronicznej na stronie https://kompozyt-expo19.exposupport.pl/visitor/register , gdzie będzie można pobrać identyfikator uprawniający do bezpłatnego uczestnictwa w imprezie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.