Nowa dyspersja na bazie biosurowca w ofercie Synthos

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Synthos wprowadza do swojej oferty nową dyspersję akrylową Synexil® AW90CX dedykowaną do transparentnych oraz pigmentowanych powłok na drewno.

Dzięki zastosowaniu nowatorskiej technologii produkcji, dyspersja ta idealnie wpisuje się w realizację założeń Strategii Zrównoważonego Rozwoju Grupy Synthos – czyli wdrażanie do oferty produktów powstających w oparciu o starannie dobrane, naturalne składniki pochodzenia roślinnego, tj. bio-based.

W procesie produkcji Synexil® AW90CX wykorzystujemy surowiec, który jest w ok. 45% pochodzenia BIO, tzn. do jego produkcji nie wykorzystuje się surowców pochodzących pośrednio lub bezpośrednio z ropy naftowej. Zawartość surowców BIO w nowo oferowanej dyspersji została potwierdzona zgodnie z normą ASTM D6866-20, określającą zawartość węgla pochodzenia roślinnego w wyrobie.

Otaczający nas świat potrzebuje pozytywnych zmian, dlatego też Synthos w swojej filozofii dąży do ulepszania oferowanych przez siebie rozwiązań. Każde, nawet najmniejsze działanie, mające na celu dostosowanie danego produktu do potrzeb naszej planety i ludzi jest niezwykle ważne. Przyjęta przez Synthos Strategia Zrównoważonego Rozwoju do roku 2030 jest dla nas drogowskazem, jasno określającym kierunek, w którym chcemy podążać. Nowa dyspersja akrylowa oferowana przez Synthos to kolejny, ważny krok w obranym przez nas zielonym kierunku – powiedziała Barbara Chodacka, Dyrektor Segmentu Kleje i Dyspersje Grupy Synthos.

Dyspersja cechuje się wysokim antyblockingiem, tj. odpornością na sklejanie się powłok, szybkim przyrostem twardości oraz wysoką przyczepnością do podłoży. Jest to kolejny produkt w portfolio Synthos o tak niskiej temperaturze tworzenia filmu (możliwość wykorzystywania do produkcji wyrobów nie zawierających rozpuszczalników), niskiej zawartości formaldehydu oraz lotnych związków organicznych (VOC) mających negatywny wpływ na otaczające nas środowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.